edgier25

WordPress – Wiadomości

ASTEROIDA PRZECINA NASZĄ ATMOSFERĘ I TO DOŚĆ ZNACZNIE ….? DA 14 – impact 50% z Ziemią ….?

Posted by edgier25 w dniu 6 stycznia 2013


Jak od godz. 10 d0 15 nic się nie wydarzy można będzie powiedzieć  , a nie mówiłem ,że przeleci obok Ziemi ….. ?

da14_od_10_do_15

DA 14 – impact 50% z Ziemią

w/g Hiszpańskich, Francuskich i Amerykańskich astronomów .

W lipcu 2012 to wiedzieli ? A teraz?

Na poniższej symulacji widać to  bardzo przejrzyście …..  

ASTEROIDA PRZECINA NASZĄ ATMOSFERĘ I TO DOŚĆ ZNACZNIE  ….?  

W tym skośnym zdaniem droga bliskiej Ziemi asteroidy 2012 DA14 widać przechodzącą blisko Ziemi na 15 lutego 2013

Biorąc pod uwagę naszego powiedzmy naturalnego satelitę jakim jest księżyc , który trwa niezłomnie na swojej pozycji – to taka asteroida może zostać ściągnięta siłą grawitacji i to nawet na 80 % .

Piszemy te artykuły żeby być zawsze o krok do przodu niż stać jak ten przysłowiowy kutas na weselu z rozdziawioną gębą w momencie już nie mającym żadnego znaczenia !  To nie chęć zaistnienia kieruje tą stroną lecz próba przekazania informacji .

link do strony

Logo NASA

Asteroida DA 14 posiada jeszcze inną nazwę – nazwę „Kosmicznego pocisku” ta niewielka skała 60m  pędzi w kierunku Ziemi z zawrotną prędkością i jak mówią astronomowie z powyższych krajów samo zestrzelenie jest nie możliwe przy obecnej technice . Wiec co dalej ? Szanse 50 na 50 ? dla porównania  tragedia Tunguska to gradobicie…. Analizy wykonane zostały na początku przez Hiszpanów lecz obawy potwierdziły agencje z usa i francji co już nie napawa nas takim optymizmem.

http://www.wellnews.ru/society/science/7264-ugrozu-iz-kosmosa-vyyavili-slishkom-pozdno.html

Co dziwne takie hipotezy wysunięte zostały w lipcu ubr.  Ponoć oszacowanie trajektorii  dokładniej jest nie możliwe  ze względy na charakter lotu asteroidy……  no cóż ?  Zobaczymy – 21 grudzień przeżyliśmy to i luty 2013 nam się uda????

Uderzenie asteroidy

Naukowcy szacują, że zagrożenie na skalę całej planety wywołałoby zderzenie z obiektem o średnicy ponad kilometra. Ilość pyłów, która dostałaby się wówczas do Jak mogłoby do tego dojść? Obiekty z Kosmosu nieustannie bombardują Ziemię. Na szczęście w większości przypadków spalają się w atmosferze. Od czasu do czasu jednak niektórym asteroidom udaje się dotrzeć dopowierzchni planety. Dochodzi wówczas do potężnych eksplozji. Ostatnia z nich miała najprawdopobniej miejsce w 1908 roku w środkowej Syberii nad rzeką Podkamienna Tunguzka – siła wybuchu spopieliła wówczas drzewa znajdujące się w promieniu 40 kilometrów.

atmosfery, spowodowałaby ogólnoświatową katastrofę ekologiczną. Gdyby asteroida miała ponad 15 kilometrów (przyjmuje się, że obiekt podobnej wielkości odpowiada za zagładę dinozaurów), ludzkość nie miałaby najmniejszych szans.

Na ile to prawdopodobne?

 To, że obiekt znacznej wielkości uderzy w Ziemię, jest pewne. Jednocześnie „prawie” pewne jest to, iż nie stanie się to za naszego życia. Asteroida zdolna zabić istotną część ziemskiej populacji trafia w naszą planetę średnio dwa razy w ciągu miliona lat.

Wszystkie obiekty odkryte dotychczas w ramach programu NASA „Obiekty bliskie Ziemi” mają niskie prawdopodobieństwo zderzenia z Ziemią – oprócz 1950DA, który znajdzie się bardzo blisko nas, ale …w 2880 roku. Możliwe jednak, że coś przeoczyliśmy, a jeśli tak się stało, bardzo prawdopodobnym jest, że nie będziemy mieć zbyt wiele czasu na pożegnanie się z bliskimi. 6 listopada asteroida o średnicy 7 metrów o włos minęła naszą planetę (NASA wykryła ją zaledwie 15 godzin wcześniej), a w październiku podobny obiekt o średnicy 10 metrów eksplodował w ziemskiej atmosferze z siłą trzech bomb atomowych (w ogóle go nie zauważono).

Komentarze 2 to “ASTEROIDA PRZECINA NASZĄ ATMOSFERĘ I TO DOŚĆ ZNACZNIE ….? DA 14 – impact 50% z Ziemią ….?”

 1. edgier25 said

  JESZCZE JEDNA ASTEROIDA MA OCHOTĘ NA NAS LECZ NIE CO PÓŹNIEJ BO W ROKU 2040 JAK DONOSI ARTYKUŁ ZE STRONY POLSKIEGO RADIA 1
  Asteroida uderzy w Ziemię w lutym 2040?

  Kosmiczna skała szeroka na 140 metrów i opisywana symbolem 2011 AG5 przyciągnęła już uwagę ONZ. Nad zagrożeniem zbliżającym się do Ziemi debatowano podczas specjalnego spotkania podkomisji Narodów Zjednoczonych na początku tego miesiąca w Wiedniu.

  Wszystko zaczęło się od specjalnego raportu NASA. Pod koniec ubiegłego roku bazując na obserwacji z satelity WISE podano przybliżoną liczbę asteroid, których trajektorie przecinają orbitę Ziemi i są dla niej potencjalnym zagrożeniem. Tych które mogłyby nam zgotować los dinozaurów, jest blisko tysiąc. Jednak tylko jedna z nich może zagrozić Ziemi w ciągu kilkudziesięciu najbliższych lat.
  Naukowcy z NASA oceniają prawdopodobieństwo uderzenia jak 1 do 625. Jednocześnie podkreślają, że może się ono drastycznie zmienić, gdyż badacze obserwowali asteroidę tylko przez 9 miesięcy, co nie dostarczyło wyczerpujących danych nt. jej trajektorii. Dokładne obserwacje zostaną przeprowadzone między 2013 a 2016.

  ASTEROIDA

  Naukowcy traktują zagrożenie bardzo poważnie i już starają się znaleźć odpowiedź na pytanie: jak najbezpieczniej je zneutralizować. Najlepszym do tego momentem wydaje się być rok 2023, kiedy 2011 AG5 zbliży się do Ziemi. Naukowcy proponują m.in wysłanie satelity, która używają siły grawitacyjnej zmieniłaby trasę jej przelotu. Dyskutowano także o użyciu broni nuklearnej, ale jej użycie rodzi wiele problemów – zagrożeniem przestałaby być jedna asteroida, a ich setki.

  space.com, gs

  Polubienie

 2. edgier25 said

  I JESZCZE JEDNA W 2036 , ALE O TEJ JUŻ BARDZO GŁOŚNO … APOPHIS

  ARTYKUŁ ZE STRONY POLSKIEGO RADIA 1

  W 2036 zginą miliony? Ogromna asteroida gna w kierunku Ziemi

  Dziennik „Polska” pisze, że asteroida gna z prędkością ponad 30 tysięcy kilometrów na godzinę i jak oceniają naukowcy, może się zderzyć z naszą planetą 13 kwietnia 2036 roku.

  APOPHIS

  Gdyby tak się stało, doszłoby wtedy do ogromnych zniszczeń, a ofiary można by liczyć w milionach.

  Takie są katastroficzne szacunki naukowców z wielu krajów, którzy bacznie obserwują tor lotu asteroidy o nazwie Apophis, a do tej grupy naukowców dołączyli też specjaliści z amerykańskiej agencji kosmicznej NASA – czytamy w „Polsce”.

  Gazeta dodaje, że wszystko wyjaśni się w kwietniu 2029 roku. Jeśli wówczas asteroida wejdzie na określoną trajektorię lotu, co jest niestety możliwe, jej uderzenie w Ziemię stanie się nieuniknione. Pozostanie wtedy siedem pracowitych lat, by znaleźć sposób na zapobieżenie tragedii.

  W tej chwili zarówno rosyjscy jak i amerykańscy naukowcy uważają, że konieczne będzie posłanie bezzałogowej maszyny, po zderzeniu z którą licząca aż kilkaset metrów średnicy asteroida zmieniłaby kurs.

  „Polska” dodaje, że w lipcu 2005 roku bezzałogowy Deep Impact rozbił się o powierzchnię komety Tempel 1, a pobrane próbki świadczyły o tym, iż w jej składzie sporo było pyłu i lodu. Prawdopodobnie taką strukturę ma także Apophis, co umożliwiłoby po zderzeniu skierować asteroidę na bezpieczny dla Ziemi kurs.

  kh

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: