edgier25

WordPress – Wiadomości

UWAGA !!! 18-01-2013 Trutka na szczury w słodyczach z ŻARÓW !!!

Posted by edgier25 w dniu 20 stycznia 2013


Śledczy badają wafle. Trutka na szczury?

Śledczy z prokuratury rejonowej w Żarach ustalają, czym była nieznana substancja, która znalazła się w słodyczach firmy Magnolia z Lubska (Lubuskie). Wafle i rurki waflowe zostały wyprodukowane z zanieczyszczonego mleka w proszku.

Śledztwo trwa od 18 stycznia; tego dnia prokuratura otrzymała zgłoszenie od Sanepidu. 

– Firma Magnolia zawiadomiła Sanepid, ponieważ jeden ze składników do produkcji wyrobów cukierniczych, zamawiany od innej firmy, wzbudził ich wątpliwości – powiedziała PAP w niedzielę Urszula Jamka z prokuratury okręgowej w Zielonej Górze.

Dotychczas nie ustalono, czym była substancja znaleziona w mleku w proszku, ale u jednego z pracowników firmy Magnolia wywołała ona podejrzenie, że mogła to być trutka na szczury – dodała Jamka.

Oświadczenie zarządu

Zarząd firmy „Magnolia” Sp. z o.o. w oświadczeniu podkreślił, że po wykryciu w środę 16 stycznia w trakcie wewnętrznej kontroli zanieczyszczenia w oryginalnych opakowaniach mleka w proszku dostarczonych przez Okręgową Spółdzielnię Mleczarską „Rokitnianka”, wstrzymano całą produkcję, zanim użyto do niej mleka z zastrzeżonej partii.

Zarząd spółki poinformował, że niezwłocznie zawiadomiono Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny (PPIS) w Żarach i tego samego dnia zdecydowano o natychmiastowym wycofaniu od odbiorców słodyczy, do produkcji których użyto mleka z zastrzeżonej partii oraz o niedopuszczeniu do sprzedaży tych, które znajdowały się w magazynach.

Firma podkreśla, że potencjalne zagrożenie wiążą się jedynie z tymi partiami słodyczy, o których informuje Główny Inspektor Sanitarny. „Zapewniamy, że wszystkie pozostałe wyroby wyprodukowane przez naszą spółkę są całkowicie bezpieczne, wolne od jakichkolwiek zanieczyszczeń i zagrożeń” – czytamy w komunikacie.

Trzeba oddać słodycze

W sobotę Główny Inspektor Sanitarny podał, że słodycze firmy Magnolia wyprodukowane po 22 listopada 2012 r. należy zwrócić w miejsce zakupu lub natychmiast wyrzucić.

Chodzi o rurki waflowe „Stilla Dolce Cocoa Rolls 2x50g” oblewane wewnątrz kremem czekoladowym z czekolady mlecznej, „Wafle z kremem waniliowym Vanilla wafers 175 g”, wafle mleczne „Poesia Milk Cream 70 g”, wafle MAX mleczne w czekoladzie mlecznej 35 g, rurki waflowe suche 70 g, rurki waflowe suche cienkie 70 g, wafle mleczne „Słodka Nuta” 175 g, wafle kakaowe w czekoladzie naturalnej 600 g oraz wafle z kremem Wiener Eiswaffel, które zostały wyprodukowane z mleka w proszku zanieczyszczonego nieznaną substancją.

Muszą wiedzieć, co było w mleku

–  Zanieczyszczenie zostało wykryte przez pracownika fabryki – powiedział PAP rzecznik prasowy Głównego Inspektoratu Sanitarnego Jan Bondar.Podkreślił on, że mleko w proszku było produkowane w spółdzielni Rokitnianka w Szczekocinach. – W tej spółdzielni inspektor weterynarii (…) podjął już stosowne działanie – dodał.

Zaznaczył też, że sześć z wymienionych produktów było dystrybuowanych na terenie całej Polski, a trzy były eksportowane do Czech, Słowacji, Niemiec i na Łotwę.

Informacja o zagrożeniu została wysłana do Komisji Europejskiej, w ramach europejskiego systemu wczesnego ostrzegania RASFF (Rapid Alert System for Food and Feed – PAP).

Rzeczniczka lubuskiego Sanepidu Jolanta Borkowska przekazała PAP, że na teren województwa lubuskiego trafiła niewielka ilość tych produktów. – Inspektorzy znaleźli je tylko w dwóch hurtowniach. Zostały one zabezpieczone i nie trafią do handlu – poinformowała.

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/sledczy-badaja-wafle-trutka-na-szczury,301213.html

 

edgier25

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: