edgier25

WordPress – Wiadomości

Latający Holender – planeta CFBDSIR2149

Posted by edgier25 w dniu 25 stycznia 2013


Kiedy już wydawało się, że Nibiru odpłynie na zawsze w legendy, astronomowie nieoczekiwanie odkryli planetę, która podróżuje sobie przez przestrzeń kosmiczną i nie należy do żadnego układu słonecznego. (!) Planeta przypomina Jowisza (ma jednak od niego 4-7 razy większą masę) i ma piękną nazwę CFBDSIR2149. Znajduje sie ona obecnie jakieś 65 lat świetlnych od nas.

Planetę odkryto z obserwatorium Mauna Kea na Hawajach i początkowo uznano ją za “brunatnego karła” czyli gwiazdę, której nie udalo się odpalić wenątrz siebie nuklearnej fuzji pozwalającej jej jaśnieć tak jak nasze Słońce.

Kolejnej obserwacji CFBDSIR2149 dokonano z teleskopu na pustyni Atacama w Chile i okazało się, że obiekt wydaje sie poruszac wraz z tzw. AB Doradus Moving Group. Jednak będąc zaledwie 7 razy większy od Jowisza samotny obiekt nie został zakwalifikowany jak “brunatny karzeł i jest obecnie nazywany planetą. Aby planeta tego typu mogła spełnić wymagania aby zostać “brunatnym karłem” musi być co najmniej 13 razy większa od Jowisza.

Astronomowie nie są pewni w jaki sposób powstała taka nieobliczalna planeta i w jaki sposób wykopano ją z systemu z którego pochodzi. Nie ma też pewności czy można ją legalnie nazywać planetą i czy nie okaże się, że jednak spełnia warunki aby być “brunatnym karłem”. Niewiele także wiadomo o grupie AB Doradus i naturze jej poruszania sie we wszechświecie. Z tych nikłych informacji wynika jednak, że jest możliwa sytuacja, w której samotna planeta – taka jak mityczny Nibiru – jest w stanie żyć swoim własnym życiem, żeglujac przez niezmierzony ocean naszego wszechświata.

http://nowaatlantyda.com/2012/11/14/samotna-planeta-cfbdsir2149/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: