edgier25

WordPress – Wiadomości

50 dzieci sparaliżowanych po nowej, eksperymentalnej szczepionce. Podobne eksperymenty na ludziach przeprowadza się w Polsce

Posted by edgier25 w dniu 26 stycznia 2013


50 dzieci sparaliżowanych po nowej, eksperymentalnej szczepionce.

“Tragedia związana ze szczepieniami dotknęła 20 grudnia 2012 roku małą wioskę Gouro w północnym Czadzie w Afryce. Według gazety La Voix , z pięciuset dzieci, które otrzymały nową szczepionkę MenAfriVac przeciw zapaleniu opon mózgowych, co najmniej 40 zostało sparaliżowanych oraz cierpiało w skutek omamów i drgawek.
Rzeczywisty wymiar tej tragedii dopiero poznamy, ponieważ rodzice zaszczepionych dzieci zgłosili jeszcze więcej powikłań. Władze są wstrząśnięte, ponieważ obywatele podpalili pojazd należący do służb sanitarnych demonstrując frustrację i gniew na rząd za zaniedbania.

“Chcemy, aby nasze dzieci były znowu zdrowe”.

MenAfriVac jest nową szczepionka produkowaną przez Serum Institute of India Limited. Według projektu MVP, to pierwsza szczepionka, która umożliwia na transport poza łańcuchem chłodniczym, co oznacza, że może być transportowana bez chłodzenia do czterech dni w temperaturze do 40 stopni Celsjusza. Takie informacje można znaleźć na stronie Światowej Organizacji Zdrowia oraz Bill i Melinda Gates Foundation. Informacja ta znacznie się różni się od informacji podanych na stronie producenta (2-8 stopni).
Pan M.należący do rodziny dwóch poszkodowanych dzieci, które pozostają obecnie w stanie krytycznym w szpitalu, opowiada, że wiele dzieci zareagowało w ciągu 24 godzin od otrzymania szczepionki. Na początku dzieci wymiotowały i skarżyły się na bóle głowy, potem następowały niekontrolowane drgawki i ślinotok.
26 grudnia 2012 r., Minister Zdrowia i Minister Zabezpieczenia Społecznego odwiedził Gouro, w towarzystwie ze sobą dwóch członków Parlamentu. Zdecydowali się przetransportować około 50 sparaliżowanych dzieci do szpitala ponad trzysta kilometrów dalej, do Ndżameny stolicy Czadu.
Dodał, że rząd zareagował na tragedię wpłacając odszkodowania rodzicom w desperackiej próbie uciszenia ich, tłumacząc, że wielu rodziców jest w szoku i zdezorientowanych.
Jak podano w La Voix , według członka personelu medycznego, reakcje te nie są typowe tego rodzaju szczepionki przeciwko zapaleniu opon.
W trosce o swoje dzieci rodzice zaczęli zadawać pytania, takie jak:
1. Czy ta partia szczepionek była wadliwa?
2. Czy to było nieumyślnie szczepienie przy użyciu niebezpiecznego produktu?
3. Czy przerwanie ciągu chłodniczego trwało zbyt długo?
4. Czy personel był w pełni przeszkolony?

Pan M. uważa, że dzieci zostały pozostawione zbyt długo bez opieki i pomocy. Pomimo stanu dzieci i błagania o pomoc, władze regionalne nie zareagował na czas.. Dzieci czekały na wizytę lekarza w aż 7 dni!
Napisał m.in:
“Ponadto, rząd i media milczą o tragedii, natomiast nadal istnieją okoliczności wymagające wyjaśnienia. Wszystko to niepokoi nas i wywołuje strach przed gorszymi skutkami w przyszłości. (…) Dlatego wzywamy o pomocy od całego świata z prośbą o interwencję.”
Prezydent Idriss Deby Itno ogłosił na początku kampanii, że szczepionka jest bezpieczna, i ma chronić obywateli przed zapaleniem opon mózgowych przez dziesięć lat.
Gavi Alliance, główny partner finansowy w projekcie, który kosztował 571 milionów dolarów, powiedział:
“Jeśli to wszystko zadziała tak jak myślę, że to się uda, to będziemy mogli wyeliminować tę epidemię. Stop” – Marc Laforce, Dyrektor Projektu z udziałem PATH i WHO, które stworzyło MenAfriVac w mniej niż dziesięć lat”.
Obie organizacje milczą o tej tragedii.

Ta tragedia rodzi wiele pytań bez odpowiedzi.
Dlaczego 500 dzieci zaszczepiono w regionie, który ma pod opieką tylko jeden lekarz, który był w stanie udzielić porady lub leczenia zdarzeń niepożądanych dopiero po tygodniu? Dlaczego producent MenAfriVac poinformował, że szczepionkę należy przechowywać i transportować w znacznie niższych temperaturach niż Projekt Meningitis?
Dlaczego rodzicom tych dzieci zostały wypłacone tak szybko pieniądze?
Dlaczego szczepionki są promowane tak silnie w kraju, w którym nie ma wody pitnej i podstawowych usług sanitarnych?Dlaczego wydano 571 milionów dolarów na projekt szczepień, podczas gdy zapewnienie dostępu do czystej wody pitnej kosztowało mniej niż 3.000 dolarów z funduszów Międzynarodowy Komitetu Czerwonego Krzyża?
Dlaczego gdy co najmniej 40 dzieci zostało sparaliżowanych po otrzymaniu szczepionki, media milczą i nie ma doniesień o tym incydencie na stronie rządowej.
Gdzie są oświadczenia zaangażowanych instytucji – WHO, GAVI, PATH, UNICEF i Bill i Melinda Gates Foundation?
Dlaczego program szczepień nie został zawieszony?

Stop NOP na podstawie: http://vactruth.com/2013/01/06/paralyzed-after-meningitis-vaccine/#
 
LINK :

edgier25

Jedna odpowiedź to “50 dzieci sparaliżowanych po nowej, eksperymentalnej szczepionce. Podobne eksperymenty na ludziach przeprowadza się w Polsce”

  1. bread said

    Ahaa, its nice conversation about this article here at this weblog, I have read all that, so at this time me also commenting
    here.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: