edgier25

WordPress – Wiadomości

„Jeśli Polacy tak kochają Blaira, to niech zostanie on politykiem w Polsce”; „Sprezentujmy Blaira Polakom!” – piszą Brytyjczycy w swoich komentarzach.

Posted by edgier25 w dniu 31 stycznia 2013


A JA ODPOWIADAM !!!!  

BARDZO CHĘTNIE PRZYJMIEMY TONEGO W ZAMIAN ZA TUSKA , KOMOROWSKIEGO I RYJEK W TRĄBKĘ SIKORSKIEGO W JEDNYM PAKIECIE ORAZ GRATIS PARTIĘ PALIKOTA Z SLD !!!!

I GWARANTUJE WAM ANGOLE ,ŻE W CIĄGU ROKU WASZE DUMNE KRÓLESTWO PRZESTANIE ISTNIEĆ ,A SYNAGOGI BĘDĄ WASZYMI KOŚCIOŁAMI, GDZIE ZNAJĄC WASZE GORĄCE ZAPĘDY ZOSTANIECIE ZDZIESIĄTKOWANI JAKO ANTYSYJONIŚCI . WIĘC DAJCIE ŻYĆ LUDZIOM W NORMALNYCH WARUNKACH I BACZNIE SPOGLĄDAJCIE NA SYJONISTYCZNE ZAPĘDY. W POLAKACH ZAWSZE MIELIŚCIE WSPARCIE I NIE ODTRĄCAJCIE RĘKI ,KTÓRA WAS WSPOMAGA.

**********************************

And I say!!

VERY HAPPY Tony ACCEPT FOR A TUSK, Komorowski and snout in the trumpet SIKORSKIEGO ONE PACKAGE AND FREE Palikot Party of the Democratic Left Alliance!!

I GUARANTEE YOU Angola THAT YOUR YEAR KINGDOM proud to cease to exist, A SYNAGOGUE be your churches, KNOWING WHERE YOUR HOT AS aspirations of becoming decimated Antizionists. SO LET PEOPLE LIVE IN NORMAL CONDITIONS and closely looks at the Zionist aspirations. In POLES always had repelled SUPPORT AND DO NOT HAND THAT WAS supported.

TREŚĆ ARTYKUŁU

Blair dostał nagrodę od Polaków. Drwiny z polskich imigrantów

Były brytyjski premier Tony Blair otrzymał podczas ostatniej gali Business Centre Club nagrodę specjalną za wspieranie starań Polski o członkostwo w Unii Europejskiej. Przez brytyjskie media przetoczyła się jednak fala drwiących komentarzy, w których Blair został skrytykowany za otwarcie brytyjskiego rynku pracy dla kilkuset tysięcy Polaków, którzy dzięki jego polityce, wyemigrowali na Wyspy.

Tony Blair, fot. AFP

Tony Blair, fot. AFP

Tony Blair, lider Partii Pracy, był premierem Wielkiej Brytanii w latach 1997-2007, nagrodę od Business Centre Club otrzymał za wspieranie starań Polski o członkostwo w Unii Europejskiej, otwarcie brytyjskiego rynku pracy dla Polaków i rozwój relacji handlowych pomiędzy Warszawą a Londynem.

Wyróżnienie w jego imieniu odebrał w Warszawie brytyjski ambasador Robin Barnett. Blair podziękował za przyznanie nagrody w specjalnym nagraniu wideo, wyemitowanym podczas gali. – Podziwiam bardzo Polskę.

Drwiny w brytyjskich mediach

„Tony Blair jest bohaterem narodowym! (Jeśli jesteś Polakiem)” – w taki sposób artykuł na temat nagrody dla byłego premiera zatytułowano w internetowym serwisie dziennika „Daily Mail”. Blair, który był jednym z najbardziej proeuropejskich premierów w historii, otworzył brytyjski rynek pracy w 2004 roku.

Brytyjskie media zwracają uwagę, że polityka imigracyjna Blaira jest krytykowana ze wszystkich stron. Jak argumentują, jego polityka „otwartych drzwi” doprowadziła do „niekontrolowanego napływu” imigrantów z Europy Wschodniej. Według szacunków, od 2004 roku na Wyspy przybyło 700 tysięcy osób z ośmiu wschodnioeuropejskich państw.

Ministrowie rządu Blaira szacowali jednak wcześniej, że do Wielkiej Brytanii będzie przybywać nie więcej niż 15 tysięcy osób rocznie. Najbardziej wzrosła liczba osób polskiego pochodzenia – ze spisu powszechnego przeprowadzonego w 2011 roku wynika, że Polaków na Wyspach jest obecnie 579 tysięcy.

Philip Hollobone, poseł Partii Konserwatywnej, skwitował przyznanie nagrody w „dyplomatycznie złośliwy” sposób. – Ta nagroda mu się całkowicie należy. To przecież Blair był premierem, gdy do naszego kraju ściągnęła potężna fala imigrantów. Wielka Brytania już nigdy nie będzie taka sama – stwierdził.

W zeszłym roku Ed Miliband, lider Partii Pracy, stwierdził, że poluzowanie polityki imigracyjnej było „pomyłką”. Jak dodał, rząd Blaira nie oszacował w poprawny sposób liczby imigrantów, których przybycie miało „duży wpływ” na warunki życia na Wyspach. W jego ocenie, rząd nie zrobił także wystarczająco dużo, by bronić interesów brytyjskich pracowników.

Burza w internecie

Tony Blair bronił już wcześniej swojej polityki imigracyjnej, podkreślając, że Polscy imigranci przysłużyli się rozwojowi gospodarczemu Wielkiej Brytanii. Media oceniają jednak, że przyznanie nagrody Blairowi to  dopiero początek debaty dotyczącej imigrantów na Wyspach.

Na wieść o nagrodzie dla Blaira ostro zareagowali brytyjscy internauci. W większości komentarzy padają takie słowa jak „zdrada”, „wstyd”, „pogarda”.

„Jeśli Polacy tak kochają Blaira, to niech zostanie on politykiem w Polsce”; „Sprezentujmy Blaira Polakom!” – piszą Brytyjczycy w swoich komentarzach. Jeden z internautów napisał nawet: „Blair to zdrajca. Zniszczył ten kraj po to, by spełnić żądania kukiełkowego rządu Unii Europejskiej. Gardzę nim”. W odpowiedzi polscy imigranci podkreślali, że „Polacy szybko integrują się z brytyjskim społeczeństwem”, a na Wyspy przybywają „młodzi i zdolni ludzie”.

Poprzednimi laureatami nagrody BCC byli Margaret Thatcher, Bill Clinton i Bertie Ahern. W tym roku nagrody specjalne otrzymali także Janusz Onyszkiewicz i Janusz Steinhoff.

Polityka imigracyjna wielkim wyzwaniem dla Wlk. Brytanii

Tony Blair w grudniu zeszłego roku przestrzegał premiera Camerona przed opuszczaniem Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię. Przekonywał wtedy, że o kłopoty gospodarcze nie należy obwiniać imigrantów, ponieważ doprowadziłoby to do wzrostu poparcia dla eurosceptycznej Partii Niepodległości Zjednoczonego Królestwa. Były premier przyznał jednak, że to polityka imigracyjna jest obecnie jednym z największym wyzwań stojących przed brytyjskim rządem.

Blair, jako premier, był ostrożnym zwolennikiem Unii Europejskiej jako „projektu politycznego” z „silnym wymiarem socjalnym”. Opowiadał się jednak za procesem poszerzania Unii o nowe kraje, a także zwiększył brytyjski wkład na rzecz budżetu rozwojowego UE.

W 2007 roku ustąpił z funkcji premiera na rzecz Gordona Browna. Blair pełni obecnie funkcję wysłannika ONZ i UE do spraw procesu pokojowego na Bliskim Wschodzie.

(kd)

Onet.

Reklamy

Jedna odpowiedź to “„Jeśli Polacy tak kochają Blaira, to niech zostanie on politykiem w Polsce”; „Sprezentujmy Blaira Polakom!” – piszą Brytyjczycy w swoich komentarzach.”

  1. Rico said

    ~piter: Historia sie powtarza.podczas 2 giej wojny to polscy i czescy piloci uratowali anglikom tylek przed niemcami ,byli bohaterami ale na krotko,niechciani pozniej…To anglia byla najmniej dotknieta eurokryzysem,posrednio dlatego ze tylu polakow i innych emigrantow wzielo to na swoje barki tyrajac za owczesna najnizsza krajowa….trudno sie dziwic anglikom ,bez skrupulow jestesmy lupieni przez naszych rodakow polakow ….

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: