edgier25

WordPress – Wiadomości

UWAGA – CHODZĄ PARAMI I PODSŁUCHUJĄ …………..

Posted by edgier25 w dniu 4 lutego 2013


UWAGA – CHODZĄ PARAMI I PODSŁUCHUJĄ ………….. PONOĆ  NIESZCZĘŚCIA ZAWSZE CHODZĄ PARAMI I PEWNIKIEM JEST TAK I TYM RAZEM .  ZŁO NIGDY NIE PRZYBĘDZIE Z DOBRYMI WIEŚCIAMI TO FAKT.

KIEDYŚ MÓJ ŚP. DZIADEK PODCZAS SPOTKANIA RODZINNEGO  NIE OMIESZKAŁ ROZWESELIĆ TOWARZYSTWO W SPECYFICZNY DLA SIEBIE SPOSÓB…..

BABKA BAWIĄC SIĘ TELEFONEM KOMÓRKOWYM NADUSIŁA PRZYCISK  JEDEN,DRUGI CZEKAJĄC NA OCZYWISTE EFEKTY … , A TU NIC – DZIADEK WIDZĄC CAŁY ROZWÓJ WYPADKÓW PODSUMOWAŁ ZABIEGI BABKI „STWIERDZAJĄC ”  NIE GRZEB W TYM TELEFONIE BO PRZYJDĄ Z POCZTY I CIE OPIERDOLĄ !!” NA CO BABKA ODRZEKŁA  „NO JO  NO LEPIEJ  ODŁOŻĘ ….”

CAŁA TA ROZMOWA MIAŁA MIEJSCE PRZESZŁO 6- 7 LAT TEMU I PATRZĄC Z PERSPEKTYWY CZASU MOŻNA BY RZEC – PROROK CZY CO ?  PEWNIE TAK BO DZISIAJ MAMY NA TO DOWÓD –  JAK DWIE ZMORY SZUKAJĄ KASIORY …..

PONAD TO OSOBY , PRACOWNICY POCZTY POWINNI SIĘ ZASTANOWIĆ POWAŻNIE CZY SPOSÓB W JAKI SĄ NARAŻANE NA MOŻLIWY USZCZERBEK NA ZDROWIU IDZIE W PARZE Z ROZSĄDKIEM ?  NIECH TE CHWATY Z TVP SIĘ ZAANGAŻUJĄ W TEGO TYPU SZPICEL TECHNIKI , A MAŁO KTÓRY WYSTĄPI NA EKRANIE TV BEZ MAKIJAŻU PERMANENTNEGO DO GRANIC ROZKOSZY …….

Artykuł :

„Przychodzą parami i nasłuchują”. Poczta wyłapuje osoby bez abonamentu RTV

Urzędniczki Poczty Polskiej coraz częściej wlepiają kary za brak abonamentu radiowo-telewizyjnego. Na Pomorzu coraz intensywnej kontrolowane są sklepy i lokale usługowe. – Mam poczucie, że to jest nie do końca w porządku – mówi właściciel jednego z lokali.

Według informatorów „Gazety” kontrole nasiliły się w ostatnich tygodniach. Urzędniczki Poczty Polskiej pojawiają się parami – łatwo je pomylić ze zwykłymi klientkami, ale one nasłuchują, czy graradio, patrzą, czy jest jakiś telewizor. Jeśli tak – przystępują do spisywania protokołu.

Czy odbiorniki są zarejestrowane? Jeśli nie, to dlaczego?

– Odpowiedziałam, że zagapiłam się, radio mam najwyżej dwa miesiące – relacjonuje właścicielka sklepu na gdańskim Chełmie. – W rzeczywistości dłużej, ale strzeliłam akurat te dwa miesiące i okazało się, że to uchroniło mnie przed większym wydatkiem, bo kara naliczana jest tylko wtedy, jeżeli telewizor czy radio działa w lokalu powyżej dwóch miesięcy. Musiałam więc zarejestrować radio, płacę teraz zwykłą stawkę abonamentu radiowego, 5,65 zł miesięcznie.

Właściciel baru w śródmieściu Gdańska przyznał uczciwie, że radio i telewizor ma w lokalu dłużej niż dwa miesiące. Urzędniczki poinformowały ją, że będzie musiała zapłacić karę – około 500 zł. Nie były precyzyjne. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, kara wynosi 30 miesięcznych stawek abonamentowych w wysokości 18,65 zł (telewizor i radio, ewentualnie sam telewizor) lub 5,65 zł (radio). W przypadku tego lokalu gastronomicznego chodzi więc o kwotę 559,5 zł.

Politycy namieszali w głowach?

– Mam poczucie, że to jest nie do końca w porządku – mówi właściciel. – Tyle nasłuchałem się w mediach od polityków, że abonament będzie zniesiony i zastąpiony podatkiem wliczanym w opłaty. Dlatego nie płaciłem za odbiorniki w firmie, choć za radio i telewizor w domu płacę regularnie od wielu lat i podejrzewam, że tak solidnych płatników abonamentu nie ma dużo. Wszyscy wyciągają tylko ręce po pieniądze. Trzeba łożyć osobno na twórców, osobno abonament. Człowiek od tego zgłupieć może.

Urzędniczki zobowiązały właściciela baru do zarejestrowania odbiorników i płacenia abonamentu na bieżąco. Niezwłocznie poszedł na pocztę i wypełnił odpowiedni formularz: – Pani w okienku zapowiedziała, że w ciągu dwóch tygodni przyślą dokumenty i książeczkę opłat. Minęły dwa miesiące i nic nie przyszło. No więc czekamy.

W innym sklepie właściciel musiał zarejestrować dwa odbiorniki radiowe – zapłacił za oba (jedno w pomieszczeniu, drugie – w samochodzie zarejestrowanym na firmę). W Gdyni zdarzyło się, że urzędniczki Poczty Polskiej usłyszały muzykę dobiegającą z zaplecza sklepu, ale obsługa ich tam nie wpuściła.

– Napisały w protokole, że pracownicy firmy są nieuprzejmi, ale nic więcej nie mogły zrobić – opowiada właściciel sklepu. – Wyjaśniliśmy potem, że to nie grało radio, lecz odtwarzacz MP3 podłączony do głośników. Sprawa została zamknięta i dali nam spokój.Zarejestrowany, ale nie płaci

Co, jeśli urzędniczki znajdą firmę, gdzie są zarejestrowane odbiorniki RTV, ale właściciel od dawna przestał płacić abonament?

– Wówczas wysyłane jest upomnienie, żeby należność uregulować – wyjaśnia Tomasz Borowski z biura prasowego Poczty Polskiej w Warszawie. W szczególnych przypadkach nakładana jest kara, maksymalnie 1400 zł za telewizor i radio lub 440 zł za samo radio. Poczta Polska SA jest uprawniona do żądania wykonania w drodze egzekucji administracyjnej obowiązku rejestracji odbiorników radiofonicznych i telewizyjnych oraz obowiązku uiszczania opłat. Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego z dnia 16 marca 2010 roku umożliwiło Poczcie Polskiej SA prowadzenie postępowania egzekucyjnego w administracji.

Jeśli ktoś z ukaranych zwleka z zapłatą – sprawa przekazywana jest do egzekucji odpowiedniemu urzędowi skarbowemu.

Nie będę płacił. Wyrejestruję się i wejdę w sieć

Właściciel sklepu w Sopocie, który zarejestrował radio w styczniu: – Czy są sposoby, by uniknąć kłopotów? Najprostsze rozwiązanie to płacić. Było mi tak głupio po tej kontroli, że uiściłem abonament za rok z góry. Ale na tym koniec, więcej nie dam złotówki, bo dowiedziałem się, że nie trzeba, jeśli program radiowy idzie przez internet. Po roku po prostu wyrejestruję moje radio i wejdę w sieć.

Rzeczywiście, według polskiego prawodawstwa korzystanie z programów radiowych czy telewizyjnych za pośrednictwem internetu nie jest objęte abonamentem – to samo dotyczy telefonów i smartfonów. Potwierdziła to w październiku ub. roku Monika Bąk, rzeczniczka Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, zaraz po tym, jak Federalny Trybunał Konstytucyjny w Karlsruhe (RFN) orzekł, że w Niemczech słuchanie audycji w sieci wymaga opłaty abonamentowej.

Na Pomorzu urzędniczki Poczty Polskiej miesięcznie sprawdzają setki sklepów i lokali usługowych. Ile dokładnie? – Nie ujawniamy żadnych liczb – mówi Tomasz Borowski z Poczty Polskiej. – Te kontrole nie są jakąś specjalną akcją, prowadzimy je rutynowo, nie tylko na Pomorzu, ale w całym kraju.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114875,13341782,_Przychodza_parami_i_nasluchuja___Poczta_wylapuje.html

 

Przestańci robić ludziom wodę z mózgów !!!!!!
To nie jest ŻADEN abonament !!
To zwykły PODATEK od posiadania telewizora czy radia !!
Jeżeli mam kablówkę , N, Polsat czy Cyfrę to IM płacę abonament i ONI powinni się rozliczać z tym nieporozumieniem jakim jest TVP , nie ja !!! Ja juz raz zapłaciłem .
Abonament to był wtedy, kiedy poza TVP nie było nic , ani kablówek, ani tv satelitarnych.

Tak właśnie wygląda państwo wg Tuska, który notabene jeszcze parę lat temu nawoływał do niepłacenia abonamentu. Immanentna mentalność opresyjna urzędników to „normalność”.

A ja nie płacę i nigdy na tę bandę nierobów płacił nie będę. Sam pan premier Tusk powiedział żeby nie płacić więc o co chodzi ?

Przestancie prowadzic firmy, jedzice do jakiegos normalnego kraju, przestancie zywic tego raka jakim jest panstwo i jego funkcjonariusze.

Niech zostana pomiedzy Odra a Bugiem tylko wojskowi/mundurowi 35 letni emeryci, urzednicy i rodzinki PO , PSL, LSD, PiS, ksieza – juz bez swoich niewolnikow dojonych z dorobku zycia.

Panstwo zmusza nas do oplacania go…nych „uslug” – niskiej jakosci i monopolistycznych – po to zeby wyzywic swoich funkjonariuszy, rodziny , kochanki.
To sam jest z abonamentem, „ochorna” policji, ABW, CBS, CBA, i 17 innych sluzb

1200pln ZUS podatku co miesiac, po to, zeby ZUS oddal Ci 400 zlotych na bulki i przypieprzyl Twoim dzieciom po 1200 podatku z przyszlosci?

obudzcie sie i zobaczcie gdzie zyjecie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: