edgier25

WordPress – Wiadomości

zus NOWE WIEŚCI – OBY PRAWDZIWE ???

Posted by edgier25 w dniu 4 lutego 2013


Prezes ZUS: Wypłaty emerytur nie są zagrożone….

tak to wygląda w czystej teorii w oparciu o  założenia budżetowe , a czas pokaże nam co  jest grane ?

W tym roku Zakład Ubezpieczeń Społecznych nie zamierza zaciągać pożyczek w bankach komercyjnych, mówi „Dziennikowi Gazecie Prawnej” prezes ZUS Zbigniew Derdziuk i akcentuje, że wypłaty emerytur nie są zagrożone.

Nawiązując do faktu przyznania ZUS przez posłów w trakcie prac nad tegorocznym budżetem dodatkowych 12 mld zł, Derdziuk wyjaśnia, że ustalenie limitu pożyczki dla Funduszu Ubezpieczeń Społecznych nie przesądza, że te środki zostaną uruchomione. To rodzaj zabezpieczenia na wypadek kryzysu, który może skutkować spadkiem wpływów ze składek.

 W obszernym wywiadzie szef Zakładu odpowiada na zarzut, że wiele osób od dwóch lat nie może się doczekać informacji od ZUS o stanie swego konta. Zapowiada, że taka informacja zostanie rozesłana w 2013 r. po dokonaniu rocznej waloryzacji zgromadzonych środków. W tym roku wszystkie osoby ubezpieczone otrzymają informację o kwocie składek zgromadzonych na koncie emerytalnym. Obejmie ona także środki zgromadzone na utworzonym w 2011 r. subkoncie. Osoby mające ustalony kapitał początkowy będą mogły także zapoznać się z kwotą, o jaką go zwaloryzowano.

CO MYŚLĄ O TYM LUDZIE………..?

Q…………… chcieliście kościoła swobód solidarności to mordy w kubeł bądźcie zadowoleni że coś od czasu do czasu spadnie wam z pańskiego stołu dobrze wam tak- Teraz sobie może pokrzyczycie Solidarność solidarniść Lechu Lechu a po drodze do kościoła śpiewaliście Boże wolną Polskę dać nam Panie wysłuchaliście bzdur z ambony pokrzepieni wafelkiem z nową siłą strajkowaliście i taki los zgotowaliście sobie swoim dzieciom swoim wnukom dobrze wam tak teraz zażalenia napiszcie do BOGA zobaczymy czy wysłucha !!!!!!!!!!!!! . Ja za komuny w roku 1975 mogłem za pensje kupić 1590 litrów ON tyle samo mleka, 205 kostek masła 1750 bochenków chleba ,7000 bułek – byłem elektrykiem i się nie obijałem , średnia moja pensja 3500zł na rękę i jakoś zniewolony nie byłem jak się z dziewczyną umówiłem stać mnie było zaprosić na obiad , pójść do kina a co najważniejsze budowałem swoją przyszłość , czynsz za mieszkanie dwu pokojowe 170 zł w tym ogrzewanie woda śmieci . Armii Czerwonej dziękuję za wyzwolenie Polski .

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

Oto panstwo Tuska. Zusy dla biednych przedsiebiorcow podniesiono do tysiaca zl, przez co zbankrutowalo tysiace firm. Podniesiono minimalna pensje co podrozylo koszty pracu i zbankrutowaly nastepne tysiace. Reszta dla przetrwania oszukuje, przeszla do szarej strefy, lub przenioslo sie za granice. Czesc pracownikow powyjezdzala, czesc zasilila kaste bezrobotnych, czesc zatrudnilo sie na umowy smieciowe, lub przeszlo do szarej strefy. Bo co za roznica czy bandycki fiskus zamknie uczciwa firme, czy ta lewa. A zamknie kazda, bo zawsze znajdzie powod, nawet, jesli go nie ma. A nie lepiej stworzyc uczciwy system, z kwota wolna od podatku i zusu, aby ludzie nie bali sie inwestowania, reszcie rozlozyc obciazenia proporcjonalnie i uczciwie? Posprzedawac zusowskie marmurowe palace, zwolnic polowe biurokratow, pozmniejszac kominowe emeryturki i pozbawic przywilejow wszystkie swiete krowy, zrobic sprawiedliwy system bez podzialow na Krus i Zus? Jesli nie lepiej, ….to dalej gnijcie w tym rynsztoku biedy, glupoty, bezprawia, niesprawiedliwosci i niekompetencji.

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

niech się prezes tego burdelu wytłumaczyu dlaczego wypłaca takie nagrody swoim pracownikom skoro firma przynosi straty i jest na skraju bankructwa.

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

Kochani obywatele w większości macie rację na tym forum. Brakuje pieniędzy ale nie dla administracji politycznej. Ludzie! w sejmie rozdane są premie po 40000zł. przedtem były POdwyżki pensji o 1500zł/m. Koszta sejmu to 600mln/rocznie! i stale rosną. Tymczasem brakuje pieniędzy na leczenie pacjentów bo na podwyżki dla personelu też są, Policja nadal super usytuowana i z przywilejami natomiast przyszłym emerytom szkodnik Tusk wydłuża nieustannie wiek emerytalny! To mi przypomina jakiś obóz a nie przyzwoite państwo polskie.

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: