edgier25

WordPress – Wiadomości

Zdrowy rozsądek – Kaczyński: obrona złotówki ważna dla przyszłości Polski

Posted by edgier25 w dniu 22 lutego 2013


NIE DLA EURO W POLSCE !

Z WPROWADZENIA EURO W POLSCE TYLKO LEMINGI MAJĄ  SATYSFAKCJĘ , A TY ….?

Każdy kto potrafi choć w najmniejszym stopniu liczyć – wie,że waluta Euro w naszych skromnych warunkach jest nie do przyjęcia z przelicznikiem 1 do 4 i tylko skończony idiota może wmawiać ,że to dobry układ . Wyniki takich nieodpowiedzialnych posunięć można obserwować w Grecji, Włoszech, Hiszpanii, Portugalii itd. Niemcy i Francja , a szczególnie Niemcy są jedynym krajem , który na tych zamianach wyszedł bez szwanku z przelicznikiem 1 do 2. Cała reszta krajów została oszukana w swojej głupocie stając się tym samym niewolnikiem Euro w pełnym tego słowa znaczeniu . Tak ,że MY POLACY MOŻEMY ZARABIAĆ W EURO POD WARUNKIEM ,ŻE NIE W POLSCE .

– Obrona złotówki ma ogromną wagę dla przyszłości ekonomicznej i politycznej Polski – powiedział szef PiS Jarosław Kaczyński na debacie pt. „W obronie polskiego złotego”. Dodał, że trzeba o tym rozmawiać bez poczucia, że istnieje jedynie słuszne rozstrzygnięcie.

Piotr Gliński i Jarosław Kaczyński, fot. PAP/Bartłomiej Zborowski

– Sprawa obrony złotówki, naszej własnej waluty narodowej, której istnienie jest gwarantowane przez konstytucję, to jest sprawa wieloaspektowa mająca dla naszej przyszłości ekonomicznej i politycznej ogromną wagę. Trzeba o tym rozmawiać bez emocji, bez poczucia, że istnieje rozstrzygnięcie jedynie słuszne, które musimy przyjąć, które, co najwyżej, można odsuwać w czasie – powiedział Kaczyński.

Zaznaczył, że Traktat akcesyjny przewiduje przyjęcie przez Polskę euro, ale nie określa żadnego terminu.

– Możemy podjąć decyzję o przyjęciu euro w ciągu kilku lat, kilkunastu lat albo nawet to będzie działo się za kilkadziesiąt lat (…) Mamy tu swobodę i musimy podejmować decyzje w oparciu o merytoryczne przesłanki. Muszą odnosić się do naszego interesu narodowego – powiedział Kaczyński.

Czy w Polsce powinno być euro?

Twój głos: Nie

Ogółem oddano głosów: 51535

Tak

16629

32%

Nie

33347

65%

Nie mam zdania

1559

3%

Szef PiS podkreślił, że przeciwstawia się tym wszystkim, którzy próbują interes Polski przeciwstawiać interesowi europejskiemu. Dodał, że Unia Europejska powstała, żeby wyrwać się z okresu wojen oraz po to, aby zmniejszały się różnice w poziomie rozwoju ekonomicznego pomiędzy państwami.

– Mamy prawo domagać się w Unii Europejskiej sytuacji, która będzie sprzyjała szybszemu niż przeciętna państw wyżej od nas rozwiniętych, tempu rozwoju Polski – zaznaczył.

– Jeżeli myślimy o euro, to musimy myśleć o polskiej gospodarce, tempie rozwoju, wszystkim co ma doprowadzić, żeby przynajmniej w ciągu jednego pokolenia roczny dochód na głowę był porównywalny z trzonem Unii Europejskiej – dodał szef PiS.

Debata odbywa się w Sejmie. Biorą w niej udział m.in. prof. Robert Gwiazdowski i dr Andrzej Sadowski z Centrum im. Adama Smitha, członek Rady Polityki Pieniężnej prof. Adam Glapiński i kandydat PiS na premiera rządu technicznego prof. Piotr Gliński

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: