edgier25

WordPress – Wiadomości

Błąd komornika: zabrał emerytce oszczędności. Sprawa umorzona. A Rada Komornicza: I dobrze

Posted by edgier25 w dniu 5 marca 2013


KUREWSKI PROCEDER !!!

Prokuratura umorzyła śledztwo przeciwko komornikowi, który przez pomyłkę zajął oszczędności emerytki zamiast prawdziwej dłużniczki.. Niesłusznie zabrane pieniądze zwróciła pani Danucie – po licznych publikacjach mediów – Krajowa Rada Komornicza. A teraz opublikowała oświadczenie, w którym cieszy się z umorzenia sprawy i krytykuje media za nagonkę.

Prokuratura Rejonowa w Sochaczewie umorzyła sprawę pomyłki komornika, który miał nie dopełnić obowiązków, zajmując oszczędności kobiety noszącej identyczne imię i nazwisko i mieszkającej w tym samym mieście co rzeczywista dłużniczka. Ofiarą pomyłki padła pani Danuta, emerytka z Sochaczewa.

Łącznie z jej konta znikło 28 tys. zł. Tymczasem zawiadomienia o wszczęciu egzekucji były wysyłane na adres faktycznej dłużniczki, a pozbawiona pieniędzy pani Danuta dowiedziała się o pustym koncie, gdy próbowała zapłacić rachunki w banku.

Komornik przyznał się do pomyłki, ale pieniędzy nie zwrócił

Komornik nie weryfikował danych osobowych dłużniczki, bo nie ma takiego prawnego obowiązku. Przyznał potem, że doszło do pomyłki, ale pieniądze nie zostały zwrócone, ponieważ trafiły już do wierzyciela. Pani Danucie pozostało dochodzenie na drodze sądowej pieniędzy właśnie od wierzyciela, prawo nie przewiduje bowiem możliwości odzyskania pieniędzy od komornika, nie można też wystąpić przeciwko Izbie Komorniczej.

Dopiero po licznych publikacjach mediów, w tym „Gazety Wyborczej”, wskazujących napraktyczną bezkarność komorników w przypadku podobnej pomyłki, oraz interwencji ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina, niesłusznie zabrane pieniądze zwróciła pani Danucie Krajowa Rada Komornicza.

Prokuratura: To nie komornik popełnił błąd

Komornik usłyszał zarzut niedopełnienia obowiązków służbowych. Dziś jednak okazało się, że postępowanie umorzono. – Brak znamion przestępstwa – oświadczyła rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Płocku Iwona Śmigielska-Kowalska.

Według prokuratury to wierzyciel błędnie wskazał niewłaściwą osobę jako dłużniczkę – zakreślając w wykazie ksiąg wieczystych załączonym do swojego wniosku o egzekucję PESEL niewłaściwej osoby.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: