edgier25

WordPress – Wiadomości

VIOLA GRAMY W ZIELONE ????? ŚMIERDZĄCE ZIELONE PARÓWKI I MIĘSO PO KĄPIELI WRACAŁY NA PÓŁKI SKLEPOWE

Posted by edgier25 w dniu 8 marca 2013


Inspektorzy znaleźli przeterminowane produkty w Zakładach Mięsnych Viola

Znany producent sprzedaje zepsute mięso? (UWAGA! TVN/x-news)

Kontrolerzy Głównego Inspektoratu Weterynarii (GIW) znaleźli przeterminowane produkty w magazynach Zakładów Mięsnych Viola w Kujawsko-Pomorskiem. Aferę ujawnili dziennikarze TVN, którzy oskarżyli właściciela zakładu o „odświeżanie” zepsutego mięsa i dodawanie go do świeżego. Zakład wstrzymał produkcję, ale zaprzecza, by dodawał przeterminowane mięso do swoich wyrobów. Odbiorcą produktów było m.in. Wojsko Polskie, które decyzją MON wstrzymało zamówienia.

„Mięsny skandal” ujawniło wczorajsze wydanie „UWAGA! TVN”. W programie pokazano zepsute, zielone już parówki z dużego zakładu przetwórstwa mięsnego na północy Polski Viola. W tle słychać pracownika firmy, który mówi, że parówki trzeba będzie wpierw oczyścić i wysuszyć, a potem można będzie dodać je do świeżego towaru. Kolejny pracownik dodał, że w ten sposób tony zepsutego mięsa wracały na półki sklepowe, zamiast zostać zniszczone.

Zastępca Głównego Lekarza Weterynarii Krzysztof Jażdżewski powiedział, że w dniu emisji reportażu telewizyjnego została przeprowadzona doraźna kontrola w zakładach mięsnych w Lnianie. Wykazała ona „w części”, że w firmie praktykowano zamrażanie wyrobów gotowych, które mogły pochodzić ze zwrotów ze sklepów.

Zakłady Viola

 Historia Zakładów Mięsnych Viola sięga 1983 roku. Firma znajduje się miejscowości Lniano, na północy województwa kujawsko-pomorskiego, na obrzeżach Borów Tucholskich. Zakład zajmuje się produkcją wędlin wieprzowych i drobiowych oraz elementów wieprzowych i mięs kulinarnych. Zakłady podkreślają, że stosują system kontroli jakości HACCP oraz zintegrowany system zarządzania ISO 9001 a także spełniają warunki międzynarodowych norm branżowych.

O podejrzeniu popełnienia przestępstwa na terenie zakładów, polegającego na niewłaściwym gospodarowaniu przeterminowanym towarem, powiadomiono Prokuraturę Okręgową wBydgoszczy. Śledztwo w tej sprawie będzie prowadzić prokuratura w Świeciu, ale jak poinformowali jej pracownicy, decyzje o ewentualnych zarzutach zapadną po zakończeniu pracy przez biegłych.

Przeprowadzeniem kompleksowej kontroli zakładów zajmie się Wojewódzki Lekarz Weterynarii w Bydgoszczy. Polecono mu także sprawdzenie, czy nie doszło do zaniedbań lub nieprawidłowości podczas sprawowania nadzoru nad produkcją przez służby weterynaryjne.

Znany producent sprzedaje zepsute mięso? (UWAGA! TVN/x-news)

Jedna odpowiedź to “VIOLA GRAMY W ZIELONE ????? ŚMIERDZĄCE ZIELONE PARÓWKI I MIĘSO PO KĄPIELI WRACAŁY NA PÓŁKI SKLEPOWE”

  1. miziaforum said

    TEGO CI NIKT NIE POWIE A BEZ TEGO O WOLNOŚCI TO SOBIE…….. MOŻNA PODYSKUTOWAĆ

    WAŻNE !!!

    http://miziaforum.wordpress.com/2013/03/10/agencja-bezpieczenstwa-narodowego-niezbednie-potrzebana/

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: