edgier25

WordPress – Wiadomości

PIJAK I CHAM…. abp. Głódź „Co ty, k…, nawet nalać nie potrafisz!”.

Posted by edgier25 w dniu 18 marca 2013


arcybiskupa też swędzi dupa

Ksiądz III służył u arcybiskupa. Był kapelanem. Przybocznym arcybiskupa. Kimś na każde zawołanie. Arcybiskup budził go w nocy, pijany, i kazał grać na akordeonie do tańca. Podczas pijackich biesiad wysyłał go do miasta na poszukiwania odpowiedniego gatunku kiełbasy, kazał nalewać alkohol, krzycząc: „Co ty, k…, nawet nalać nie potrafisz!”. Rano na kacu wzywał go, żądając „actimelka” i krzycząc: „Bądź moim actimelkiem!” – opisuje „Wprost”.

Abp Leszek Sławoj Głódź

W Gdańsku powstaje czarna lista przewinień abp. Sławoja Leszka Głodzia – dowiedział się „Wprost”. Pijackie biesiady i poniżanie podwładnych to tylko niektóre z nich. Pełen spis ma trafić do Watykanu.

U nas panuje ustrój feudalny. Jest pan i są podwładni. I wszystko byłoby dobrze, bo przecież ślubujemy arcybiskupowi posłuszeństwo. Ale jeśli ten arcybiskup nie zachowuje się jak duchowny katolicki, tylko jak okrutny władca, to musimy o tym zacząć mówić – opowiadał Magdalenie Rigamonti ksiądz I.

Ludzie z kurii potrafią straszyć. Wiem, że byli u przyjaciół księdza dręczonego przez abp. Głodzia. Grozili, że jeśli nie wpłyną na młodego kapelana, nie odwiodą go od składania do sądu sprawy przeciwko Głodziowi, to jego życie będzie zniszczone – opowiada ksiądz II. Niech pani dzwoni do tego księdza. On ma zeznania przygotowane, dokładnie spisane wspomnienia z prawie każdego dnia współpracy z arcybiskupem. Z każdej nocnej pijackiej imprezy, każdego upokorzenia, jakiego doświadczył. Zresztą nie tylko on. Ale on chyba jako pierwszy się postawił – dodaje duchowny.

Wszyscy rozmówcy – urzędnicy, księża, nawet członkowie ich rodzin i przyjaciele – nie chcieli rozmawiać z tygodnikiem pod nazwiskami. Bali się rozpoznania.

http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/422316,w-gdansku-powstaje-czarna-lista-przewinien-abp-slawoja-leszka-glodzia.html

Komentarze 2 do “PIJAK I CHAM…. abp. Głódź „Co ty, k…, nawet nalać nie potrafisz!”.”

 1. Adam said

  bardzo dobrze, że ktoś się za niego wziął. Czarni i tak zaraz to wszystko okrzykną „atakiem na kościół z najgorszych czasów komuny” , ale na całe szczęście ludzie mają zdrowy rozsądek i wyrobią sobie zdania.

  Polubienie

  • edgier25 said

   Wiadomym jest ,że człowiek jest tylko człowiekiem , ale to jest typowa przeginka ze strony kościoła lecz nie można wszystkich mierzyć tą samą miarą . Takie chamstwo spotkać można na każdym kroku w rządzie przede wszystkim .
   Piętnować należy wszystkich bez wyjątku….

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: