edgier25

WordPress – Wiadomości

NIEMCY UCZĄ NAS POLSKOŚCI I MAJĄ RACJĘ ! POLAK MA CAŁOWAĆ ŻYDA PO DUPIE

Posted by edgier25 w dniu 27 marca 2013


„Nie mówi się o martyrologii Polaków”

Prof. Benz uważa, że los Żydów nie jest najważniejszym zmartwieniem Polaków, którzy sami strasznie cierpieli pod nazistowską okupacją. Również później, w czasie komunizmu, polscy Żydzi byli narażeni na represje polityczne, a większość z nich wyemigrowała w 1956 roku. „W ten oto sposób ponury temat zniknął ze świadomości publicznej” – konstatuje Benz. „Fakt, iż po raz kolejny mówi się o Żydach – ofiarach nazistowskiego reżimu, nie zaś o martyrologii Polaków, znowu oburzył wielu polskich obywateli” – mówi berliński profesor. „Polacy ze wstrzemięźliwością obserwują, jak w Auschwitz regularnie czci się pamięć żydowskich ofiar, ale nie polskich” – komentuje Der Westen, cytując prof. Benza: „To bardzo dotyka Polaków”.

Nerwy szybko puszczają

Zdaniem berlińskiego eksperta sprawę pogarsza to, że film jest produkcji niemieckiej. – Ostatnią rzeczą, którą akceptują Polacy, to pouczanie ich przez Niemców. Szybko tracą wówczas nerwy – stwierdza w wywiadzie Benz. Jego zdaniem Polacy odczuwają to jako pouczanie ich przez wnuków tych samych Niemców, którzy niegdyś – jako przedstawiciele „narodu panów” – wydawali Polakom rozkazy.Jednak jak zauważa berliński „Tagesspiegel” w odnoszącym się do komentarza „Gazety Wyborczej” artykule „Różnica między AK a SS”, dotychczas nie złożono oficjalnego protestu w sprawie trylogii ZDF. Jedynie Ambasada RP w Berlinie protestowała przeciwko komentarzom tabloidu „Bild”, który – jak podaje dziennik – stwierdził m.in., że antysemityzm rozpowszechniony w Europie Wschodniej ułatwił nazistom mordowanie Żydów.

Trzyodcinkowy serial TV

trzyodcinkowy serial „Nasze matki, nasi ojcowie” (oryginalny tytuł: „Unsere Mütter, unsere Väter”) pokazany w ubiegłym tygodniu przez niemiecką stację publiczną ZDF.

Krytykowany jest głównie sposób pokazania Armii Krajowej, której przypisywany jest antysemityzm. W komentarzach zarzuca się filmowi antypolskość” – pisze w swoim portalu internetowym Der Westen największy regionalny dziennik w Niemczech „Westdeutsche Allgemeine Zeitung” (WAZ). Portal przeprowadził rozmowę z pracownikiem Centrum Badań nad Antysemityzmem w Berlinie prof. Wolfgangiem Benzem na temat reakcji Polaków. Zdaniem eksperta „antysemityzm w Polsce jest obecny do dziś”.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: