edgier25

WordPress – Wiadomości

SZYKUJE SIĘ 2 WIETNAM ! WPIERDOL SROMOTNY DLA USA

Posted by edgier25 w dniu 27 marca 2013


SZYKUJE SIĘ 2 WIETNAM !  WPIERDOL SROMOTNY DLA USA

– ONI WIEDZĄ JAK ZNISZCZYĆ SWOICH LUDZI !

Amerykańscy generałowie potrzebowali 56 dni i ponad dwóch wzmocnionych dywizji, aby opanować sytuację w rozpadającym się państwie „Północny Brownland”, uprzednio kontrolowanym przez kryminalny reżim dysponujący bronią jądrową. Wszelkie podobieństwa z Koreą Północną są zapewne zamierzone.

Jak ujawnił portal „Defense News”, tak w skrócie wyglądał scenariusz i przebieg dużych ćwiczeń sztabowych w Pentagonie o nazwie „Unified Quest”, które odbyły się na początku tego roku.Wojsko nie sprecyzowało o jaki kraj chodziło, ale dziennikarze są całkowicie pewni, że ćwiczono opanowanie sytuacji w walącej się Korei Północnej. Nawet mapy wykorzystane w ćwiczeniu sztabowym podejrzanie przypominały rzut Półwyspu Koreańskiego, a wojska amerykańskie wyruszały do akcji z terytorium położonego na południu półwyspu sojusznika.

To w cale nie jest Korea Północna…

Scenariusz ćwiczeń zakładał, że pod własnym ciężarem zawala się reżim w zamkniętym i ksenofobicznym państwie dysponującym bronią jądrową. Rządząca dotychczas „kryminalna rodzina” znika i powstaje próżnia. Wojska USA otrzymują zadanie błyskawicznego wkroczenia i zabezpieczenia broni jądrowej, tak aby nie wpadła w niepowołane ręce.

Rąbka tajemnicy na temat przebiegu ćwiczeń uchylił generał Bill Hix, szef jednego z departamentów analitycznych w Pentagonie. Wiele szczegółów, poza krajem o który chodziło wojskowym, pozostało jednak tajemnicą.Wynik ćwiczeń nie napawa przesadnym optymizmem, ponieważ podczas symulowanej na mapach i w komputerach inwazji na „Północny Brownland”, amerykańscy oficerowie natrafili na szereg problemów.

Łatwy początek, potem trudniej

Stacjonujące w „Południowym Brownlandzie” wojska amerykańskie były w stanie szybko przekroczyć granicę i ruszyć w głąb upadłego państwa, ale to był najłatwiejszy etap. Najtrudniejsze okazało się szybkie zlokalizowanie i zabezpieczenie dziesiątków różnych obiektów związanych z programem nuklearnym.

Oddziały wysłane na północ szybko ugrzęzły. Ponieważ państwo-cel było ksenofobiczne i szczelnie zamknięte dla obcokrajowców, wojsko nie ma żadnych dokładnych danych wywiadowczych zdobytych przez agentów. Jak stwierdzili generałowie, technika w postaci satelitów czy dronów nie była w stanie skutecznie nadrobić tych zaległości.

Trzeba też było sobie radzić z masami biednych mieszkańców kraju, potrzebujących pilnie pomocy humanitarnej i przeszkadzających żołnierzom w wykonywaniu zadań.Generałowie stwierdzili też, że przez mocno statyczne wojny w Afganistanie i Iraku, umiejętności logistyczne amerykańskich sił zbrojnych uległy atrofii i pojawiły się problemy z zaopatrzeniem oraz na przykład desantami morskimi.

Ostatnia gorąca linia między Koreami zerwana.<br />"Wojna może wybuchnąć w każdej chwili"

Długie rozwiązywanie problemu

Ostatecznie na opanowanie sytuacji i wypełnienie postawionych celów Amerykanie potrzebowali 56 dni i 90 tysięcy żołnierzy, w tym dwóch wzmocnionych dywizji oraz szeregu innych jednostek.

Pytany przez dziennikarzy gen. Hix o to, czy obecne siły amerykańskie w Korei Południowej, liczące niecałe 30 tysięcy ludzi, są wystarczające w obliczu wyniku ćwiczeń, udzielił wymijającej odpowiedzi. – Są wystarczające na chwilę obecną. Pytaniem otwartym pozostaje, czy będą wystarczające gdy trzeba będzie zabezpieczyć „zgubioną” broń jądrową – stwierdził generał.

Autor: mk/jaś / Źródło: Defense News

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: