edgier25

WordPress – Wiadomości

Korea Północna ogłosiła „stan wojny” z Koreą Południową

Posted by edgier25 w dniu 30 marca 2013


Ujawniono niepokojące plany Korei Płn. „To będzie Apokalipsa”

Korea Północna, w związku z zaostrzającą się sytuacją militarną, ujawniła plany wojenne dotyczące ataku na Stany Zjednoczone. Kilka godzin wcześniej Kim Dzong Un postawił w stan gotowości północnokoreańskie wojska rakietowe. Eksperci oceniają, że wybuch II wojny koreańskiej, w której zginęłoby co najmniej kilkaset tysięcy osób, jest coraz bardziej prawdopodobny.

Korea Północna ogłosiła, że wchodzi w „stan wojny” z Koreą Południową. O decyzji komunistycznych władz w Phenianie poinformowała w sobotę północnokoreańska agencja KCNA.

 

Zgodnie ze „wspólna decyzją rządu, rządzącej Partii Pracy Korei oraz innych organizacji”, „wszystkie kwestie między oboma krajami mają być traktowane zgodnie z »protokołem wojennym«”. Armia, jak głosi komunikat agencji KCNA, czeka na kolejne rozkazy przywódcy Korei Północnej Kim Dzong Una.

Władze w Phenianie ostrzegły, że każda prowokacja w pobliżu lądowej i morskiej granicy z Koreą Południową doprowadzi do „konfliktu na szeroką skalę i wojny jądrowej”. Ponownie zagroziły atakami na cele na kontynentalnym terytorium USA oraz na Hawajach i wyspie Guam, a także na amerykańskie bazy wojskowe w Korei Południowej.

W nocy z czwartku na piątek Kim Dzong Un postawił siły zbrojne w stan alertu i ogłosił gotowość wojsk rakietowych do ataku na Koreę Południową i Stany Zjednoczone. Była to reakcja Phenianu na przelot nad Półwyspem Koreańskim dwóch amerykańskich bombowców strategicznych B-2.

Wcześniej, bo na początku marca, Phenian na znak protestu przeciwko ćwiczeniom wojskowym USA i Korei Południowej oraz rozszerzeniu sankcji ONZ ogłosił, że nie będzie więcej uznawał kończącego wojnę koreańską rozejmu z 1953 roku ani wszystkich pozostałych porozumień odprężeniowych z Seulem.

 

Jedna odpowiedź to “Korea Północna ogłosiła „stan wojny” z Koreą Południową”

  1. miziaforum said

    NOWA SIŁA POLITYCZNA ZDOLNA ZEPCHNĄĆ DOTYCHCZASOWE REALIA ŻYCIA W POLSCE DO ŚMIETNIKA !!! HISTORII

    PRZYŁĄCZ SIĘ !!!

    http://miziaforum.wordpress.com/2013/04/01/partia-chrzescijanskich-socjalistow-polskich/

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: