edgier25

WordPress – Wiadomości

Najbardziej nawiedzone miejsce w Polsce….?

Posted by edgier25 w dniu 1 kwietnia 2013


Czy to prawda?

Las w Witkowicach (małopolskie) kryje mroczną tajemnicę. O lesie stało się głośno po tym, jak opisano przypadek niewyjaśnionego zaginięcia 9 studentów, którzy zorganizowali w nim imprezę. Do dziś nie wiadomo, gdzie są i jaki jest ich los. Jeszcze bardziej niezwykłe są okoliczności towarzyszące ich poszukiwaniom, a dokładnie to, co spotkało przyjaciół jednego z zaginionych…

Do niewyjaśnionego zniknięcia 9 osób doszło w październiku 2001 roku. To historia, którą niektórzy ochrzcili już mianem „polskiego Blair Witch„. Choć do zaginięcia doszło 9 lat temu, wciąż w internecie trwają dyskusje nad prawdziwością tej historii i okolicznościami „incydentu z lasu Witkowice”.

 

niesamowite-historie-sezon-1-b-iext2314248

Jak wynika z zamieszczonych w internecie opisów, których autorami wydają się być znajomi zaginionych ludzi, policja najwyraźniej tuszowała sprawę. Trudno powiedzieć, dlaczego. Niemniej jednak samo zniknięcie dziewięciu osób nie było ostatnim, związanym z tą sprawą tajemniczym zdarzeniem. Oto relacja przyjaciela jednego z zaginionych mężczyzn:

„Po sześciu miesiącach [od zniknięcia] straciliśmy nadzieję… Wybraliśmy się więc po raz ostatni do tego lasu, aby wypić parę piwek za naszego zaginionego kolegę. Jednak w czasie tej wyprawy wydarzyło się coś bardzo nieoczekiwanego… W pewnym momencie zobaczyliśmy w głębi lasu odblask światła. Podeszliśmy bliżej i ku naszemu zdziwieniu ujrzeliśmy odbijający się w obiektywie aparatu promień światła słonecznego. (…) Nie zwlekając, od razu wywołaliśmy film z tego aparatu. To co zobaczyliśmy na zdjęciach przeraziło nas, ponieważ nie mogliśmy zrozumieć tego co tam zobaczyliśmy. Na zdjęciach ujrzeliśmy zaginionych studentów, wraz z naszym przyjacielem. (…) Zanieśliśmy ten film na policję, gdzie komendant kazał nam oddać wszystkie zdjęcia i zapomnieć o wszystkim. Lecz my nie posłuchaliśmy (…) Rozmawialiśmy z wieloma ludźmi, którzy żyją nieopodal tego lasu. (…) W końcu niektórzy ludzie zaczęli mówić. Dowiedzieliśmy sie tylko, że to miejsce kryje ze sobą złe tajemnice. Tajemnice te zostały opisane w „legendzie lasu Witkowice”, której zebranie do kupy zajęło nam bardzo dużo czasu”.

Trudno powiedzieć, ile w tajemniczym zniknęciu dziewiątki młodych ludzi jest prawdy, a ile legendy. Większość pasjonatów zjawisk paranormalnych, którzy komentują na forach internetowych „incydent z lasu Witkowice” twierdzi, że to typowa „miejska legenda” – wymyślona, tajemnicza historyjka, w której nie ma ani grama prawdy…

 

Przeczytaj koniecznie: Jeżewo: Droga która zabija

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: