edgier25

WordPress – Wiadomości

WĘGRY: „Informacje na temat obozu zagłady Auschwitz mijają się z prawdą”

Posted by edgier25 w dniu 24 Maj 2013


Informacje na temat obozu zagłady Auschwitz mijają się z prawdą – powiedział w czwartek w parlamencie Węgier poseł skrajnie prawicowej partii Jobbik Tamas Gaudi-Nagy. Zasugerował też, że świadectwa historyczne o Holokauście są nieprawdziwe bądź przesadzone. To kolejne kontrowersyjne wystąpienie członków tego ugrupowania na temat Holokaustu i Żydów.

– Jeśli chodzi o obóz śmierci Auschwitz, to pojawiło się wiele głosów krytycznych dotyczących tego jak wydarzenia te są przedstawiane na miejscu i jaka jest prawda historyczna – powiedział Gaudi-Nagy.

Jak pisze AFP, poseł unikał bardziej dobitnych sformułowań w obawie przed ewentualnymi konsekwencjami natury prawnej. Gaudi-Nagy przemawiał podczas debaty parlamentarnej na temat konieczności edukowania społeczeństwa w kwestiach dotyczących zbrodni popełnionych przez reżimy XX wieku.

„Tak zwany Holokaust”

Posłowie Jobbiku wielokrotnie wypowiadali się w parlamencie na temat Holokaustu i Żydów w sposób bardzo kontrowersyjny, zaś cała partia słynie ze skłonności do negowania Zagłady – pisze AFP.

W 2012 roku Marton Gyongyosi zaproponował stworzenie listy osób pochodzenia żydowskiego, które są członkami rządu, tłumacząc to względami bezpieczeństwa narodowego. W 2011 rzeczniczka Jobbiku Dora Duro użyła terminu „tak zwany Holokaust”, sugerując, że nigdy nie miał on miejsca.

Zażądał listy Żydów zajmujących kluczowe stanowiska w kraju

Lider Jobbika – jednej z najważniejszych partii politycznych Węgier zażądał listy Żydów zajmujących kluczowe stanowiska w kraju. Na Węgrzech zawrzało i tysiące osób w proteście wyszło na ulicę.

– Nie mam zamiaru siedzieć cicho, gdy słyszę taką retorykę. Myślałem, że już z tym w naszej historii skończyliśmy – mówił jeden z uczestników protestu Andras Fodor. Demonstranci przyczepiają też do ubrań gwiazdę Dawida na znak protestu.

Jobbik to skrajna prawica, która bardzo szybko zyskuje poparcie na Węgrzech. Jak uważa Krzysztof Varga, dziennikarz i pisarz węgierskiego pochodzenia, Jobbik jest już trzecią siłą polityczną na Węgrzech.

 W wyborach parlamentarnych w 2010 roku zyskał 16 proc., według ostatnich badań w tej chwili może liczyć na jakieś 15 proc., czyli mniej więcej tyle samo – mówi Varga. Przed Jobbikiem znajduje się tylko partia Fidesz i Węgierska Partia Socjalistyczna.

– Zawsze byli i będą wariaci wprowadzający innych w błąd. Pytanie, czy ich głos ma być słyszany w murach węgierskiego parlamentu i to bez żadnych konsekwencji – mówi Istvan Ujhelyi z Węgierskiej Partii Socjalistycznej, wicemarszałek zgromadzenia narodowego.

Jak dodaje, według niego skrajna prawica „osiągnęła maksimum swoich możliwości”. – Liczę na to, że jego popularność będzie spadała – mówi.

Możliwa koalicja?

Z kolei Krzysztof Varga uważa, że możliwe jest, że Jobbik wejdzie w koalicję z partią Fidesz, która najprawdopodobniej wygra kolejne wybory.

To jednak oznaczałoby, że partia, której słowa tak bardzo oburzają wegierskie społeczeństwo nie zostanie zepchnięta na polityczny margines.

– Polscy widzowie powinni sobie uswiadomić, że to nie jest jednorazowy wybryk jakiegoś jednego antysemity, czy nienawistnika-świra, tylko po prostu takie są jakieś emocje pełzające w społeczeństwie – mówi Varga.

Uważam ,że dla dobra każdego kraju to sito powinno zadziałć w celu obnażenia syjonistów i ich niecnych poczynań w grabieniu narodów , a w rezultacie dążenie do upadlania kultur i zastępowania ich innymi . Powiem wprost -Pamietacie tradycyjne święta Bożego Narodzenia i Wielkiej Nocy ?  Pamietacie życzliwość ludzi z tamtych czasów ? Pamietacie czym był kościół w tamtych czasach ? Pamiętacie opiekę zdrowotną i wszelkie warunki socjalne w tamtych czasach ? 

Może nie było towarów w sklepach tyle co teraz , ale na pewno były zdrowe i prawdziwe !

Jedna odpowiedź to “WĘGRY: „Informacje na temat obozu zagłady Auschwitz mijają się z prawdą””

  1. Mój ojciec miał numer 165 221…na lewej ręce…

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: