edgier25

WordPress – Wiadomości

Boisko, styliści, nocny klub…Luksusowe wydatki PO z partyjnej kasy:

Posted by edgier25 w dniu 15 lipca 2013


Wynajęcie boiska do „haratania w gałę”, luksusowe ciuchy, styliści, wino, cygara i wizyty w nocnym klubie – „Newsweek” przeanalizował wydatki Platformy Obywatelskiej. Lista szokuje.

Jak pisze „Newsweek” w sprawozdaniu mowa m.in. o opłatach za wynajem boiska w Warszawie, na którym co tydzień premier gra z kolegami w piłkę. W 2012 roku PO opłaciła 30 takich rezerwacji, na łączną kwotę 6 tys. zł. Skarbnik PO, Łukasz Pawełek twierdzi, że wydatki„związane było z realizacją celów statutowych”. Nie wyjaśnia, jakich.

Premier Donald Tusk na boisku piłkarskim

Osobną kategorię stanowią wydatki na obsługę wizerunkową i koszty reprezentacji. Stylista, znany do tej pory z tego, że ubiera Tomasza Jacykowa – Przemysław Piprek, w 2010 roku zarobił w Platformie prawie 17 tys. Druga, Joanna Lipszyc, współpracuje z PO do dziś. Partia w 2010 r. wypłaciła jej ok. 34 tys. zł, w 2011 – 26,5 tys. a w 2012 – 9,4 tysięcy.

sushi

„Newsweek” pisze, ze najbardziej zadziwiający jest przelew 2,5 tys. zł dla spółki Sigma Klub, kilka dni po wyborach w 2011 roku. W tamtym czasie Sigma Klub prowadziła w Warszawie dyskotekę Rich and Pretty. Skarbnik twierdzi, że zapłata „dotyczyła obsługi cateringowej wieczoru wyborczego w 2011 roku”. Brzmi to dość niezręcznie, bo nieistniejący już lokal serwował co najwyżej sushi na nagiej kobiecie. Na co dzień serwował zaś raczej tancerki pląsające topless.

alkohol wino kieliszek

Tygodnik pisze, że w dokumentacji pojawia się też firma Aga II, która prowadzi salon z winami i cygarami na warszawskim Mokotowie. W 2010 roku PO uregulowała tam faktury na 51 tys., w 2011 – na 29 tys. a w 2012 – na 16 tysięcy. Łącznie wychodzi więc 96 tys. złotych.

Z ustaleń „Newsweeka” wynika też, że PO w ciągu trzech ostatnich lat dokonała kilkudziesięciu przelewów na konto spółki Paradise Group. Reprezentuje ona w Polsce m.in. Ermenegildo Zegna, Emporio Armani, Hugo Boss czy Burberry. W 2010 roku PO wydała tam to 75 tys. zł (w tym 27 tys. jednego dnia), w 2011 – 120 tys. a w 2012 – 47 tysięcy. Razem daje to prawie ćwierć miliona złotych.

W dokumentach PKW figurują też spłaty kart: Shell i Mastercard Gold. Pierwsza ma zapewne związek z tankowaniem aut należących do partii – Toyoty Avensis, którą jeździ po Trójmieście rodzina Tusków a drugim porusza się po Warszawie Wyrobiec.

Dziennik.pl


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: