edgier25

WordPress – Wiadomości

POLACY NIE PRZYNIOSĄ WSTYDU ?! Związkowcy ustalają scenariusz wrześniowych strajków

Posted by edgier25 w dniu 5 sierpnia 2013


POLACY NIE PRZYNIOSĄ WSTYDU ?!

11-14 września

KIEDYŚ DO OBROŃCÓW CZĘSTOCHOWY  POWIEDZIANO ” NA MURY BRACIA”  …. DZISIAJ  NALEŻY KRZYCZEĆ GŁOŚNO I WYRAŹNIE – LUDZIE WYJDŹCIE NA ULICE BO GORZEJ JUŻ BYĆ NIE MOŻE BRONIĆ SWOICH RODZIN PRZED UPOKORZENIAMI  WIĘC……  „BRACIA STRAJK CZAS ZACZĄĆ” 

Związkowcy, którzy zapowiadają na wrzesień wielkie strajki, zaczynają się już do nich szykować. Dlatego też w Warszawie zebrał się komitet zreszający członków największych central związkowych w Polsce.

 Protest Solidarności

Przedstawiciele NSZZ”Solidarność”, OPZZ i Forum Związków Zawodowych opracowują scenariusz zapowiadanych na wrzesień akcji strajkowych. Zespół roboczy Międzyzwiązkowego Krajowego Komitetu Strajkowego spotkał się dzisiaj w Warszawie. Jak powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej rzecznik prasowy przewodniczącego Komisji Krajowej Solidarności Marek Lewandowski, trzeba podzielić się pracą.

Zaznaczył, że planowane na 11-14 września protesty to duże przedsięwzięcie logistyczne. Roboczy zespół pracuje więc nad szczegółami między innymi po to, by złożyć odpowiednie zawiadomienie do władz. Dodał, że znowelizowana ustawa o zgromadzeniach znacznie utrudnia związkom życie ale protest i tak zostanie przeprowadzony. 

Pod koniec czerwca Solidarność, OPZZ i Forum Związków Zawodowych wycofały się z udziału w pracach Komisji Trójstronnej do spraw Społeczno-Gospodarczych. Związkowcy domagają się między innymi rezygnacji z uelastycznienia kodeksu pracy polegającego na wydłużeniu do roku okresu rozliczeniowego i wprowadzeniu ruchomego czasu pracy. Nowelizację podpisał już prezydent Bronisław Komorowski i nowe przepisy mogą wejść w życie jeszcze w tym miesiącu.

edgier25

Jedna odpowiedź to “POLACY NIE PRZYNIOSĄ WSTYDU ?! Związkowcy ustalają scenariusz wrześniowych strajków”

  1. AQQ said

    Dlaczego nie ma w żądaniach odejścia od ustawy eutanazja67?

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: