edgier25

WordPress – Wiadomości

UKRAINA – CZY COŚ SIĘ WYDARZYŁO W ELEKTROWNI ATOMOWEJ ?

Posted by edgier25 w dniu 12 września 2013


„Nie wiem gdzie co się stało i czy był wybuch czy nie. Wiem tylko od przyjaciela, który pracuje w pewnym instytucie, iż radary wykryły w piątek wieczorem szkodliwe promieniowanie radioaktywne nad Polską. Poprosił aby moje dziecko nie wychodziło na dwór przed 18 do poniedziałku ponieważ przechodzi przez Polskę ta chmura radioaktywna. Niestety więcej nie mógł powiedzieć choć pytałam gdzie ta chmura dokładnie jest i skąd się wzięła”. 

nie twierdzę ,że kobieta w chwili pisania tej informacji miała pojęcie do czego służy radar , ale jest ponad wszelką wątpliwość pewne co do przekazu treści wiadomości. Tu fakty mówią same za siebie COŚ SIĘ WYDRZYŁO W UKRAIŃSKIEJ  ELEKTROWNI  ATOMOWEJ I CHMURA ZMIERZAJĄCA W KIERUNKU NASZEJ GRANICY I W REZULTACIE GLOBALNYM NIE TYLKO.

Czy ktoś wypowiedział się co to za chmura była i skąd się wzięła? Bądźcie przygotowani na wszystko ze względu na zakłamanie jakie panuje w dzisiejszym świecie. W erze przeludnienia na naszej planecie paręset szybszych zachorowań i w rezultacie zgonów nie doprowadzi do upadku cywilizacji. 

edgier25mini

snapAHD039 2013-09-12, 10_49_43

Siła rażenia atomowej plotki. W ciągu doby obiegła kraj

Wybuch reaktora za wschodnią granicą? – na skrzynkę Kontaktu 24 otrzymaliśmy tysiące maili od zaniepokojonych internautów sugerujących, że doszło do wybuchu w elektrowni atomowej. Plotkę, która rozprzestrzeniła się pocztą pantoflową i wywołała panikę nie tylko w sieci, dementuje Państwowa Agencja Atomistyki. Nie ma żadnego zagrożenia – informuje.

 

„Od niedawna w Internecie jest burza na temat ewentualnego wybuchu elektrowni na Ukrainie. Nie ma żadnych informacji w mediach a pojawiają się w sms-ach, na portalach społecznościowych itp. Może Wasza TV coś ustaliła?” – piszą lawinowo na Kontakt 24 internauci.

„Mam ciut więcej informacji na temat wybuchu na Ukrainie (informacja pewna z wiarygodnego źródła). Miał on miejsce w sobotę, chmura pyłu nadciąga nad Polskę. Szpitale zabezpieczają się w jakiś specyfik. Czyżby kolejny Czarnobyl” – pisała @Kasia.

Jak informowali internauci, mieszkańcy niektórych miast zaczęli wykupywać w aptekach płyn Lugola. „W kilku miastach Polski m.in. w Kielcach, Radomiu, Bydgoszczy wybuchła panika – zamawiany jest w aptekach w ogromnych ilościach płyn Lugola” – alarmowała @Katarzyna.

Zdezorientowani plotką rozprzestrzeniającą się w tempie błyskawicy byli również farmaceuci. „Pacjenci masowo wykupują preparaty z jodem w Radomiu i Kielcach. Coś wiadomo o wybuchu reaktora? Jestem farmaceutą i zastanawiam się nad źródłem tej informacji” – napisała przed godziną 17 jedna z farmaceutek.

Panika w Świętokrzyskiem?

Najprawdopodobniej plotka pojawiła się w województwie świętokrzyskim, a dokładnie w Kielcach. „Przekazywano, że przekroczone promieniowanie odnotowano w jednym z kieleckich szpitali” – twierdzi portal echodnia.eu.

Według portalu, panika wybuchała we wszystkich kieleckich szpitalach, potem rozprzestrzeniła się na region. „Jestem zdumiony, nie wiem skąd taka panika. Nie mamy żadnych niepokojących sygnałów dotyczących skażeń czy promieniowania” – mówił w rozmowie z portalem Bolesław Rylski, zastępca dyrektora szpitala wojewódzkiego w Kielcach.

Polska Agencja Atomistyki dementuje

Wiadomość o rzekomym wybuchu elektrowni jądrowej dementuje Polska Agencja Atomistyki, która poinformowała na swojej stronie, że w naszym kraju nie ma zagrożenia promieniowaniem. Po południu strona agencji przestała działać, najprawdopodobniej na skutek przeciążenia serwerów, spowodowanego dużą ilością odwiedzin.

Autor: js/ja

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: