edgier25

WordPress – Wiadomości

WAŻNE – Jarosław Gowin: Donald Tusk dla władzy zrobi wszystko

Posted by edgier25 w dniu 30 września 2013


Jarosław Gowin: Donald Tusk dla władzy zrobi wszystko !!!

Premier ostatnio robi tylko to, co ma służyć kupieniu sobie czasu. Chce dotrwać do 2015 r. dzięki zawłaszczeniu 270 mld zł z OFE, przygotowuje się do koalicji z SLD, z Millerem już porozumieli się w tej sprawie – mówi tygodnikowi „W Sieci” Jarosław Gowin, były członek PO. 

okładka

– Jest mistrzem wykańczania cudzymi rękami – mówi Gowin o usuwaniu przez Tuska rywali. Jego zdaniem do wyrzucenia go z PO czekał na pretekst, którym był atak liberalnych mediów, które przeinaczyły sens jego wypowiedzi ws. handlu zarodkami. – Tak samo jak teraz zmanipulowały sens zeznań ekspertów Zespołu Macierewicza – dodaje Gowin. Koncentracja władzy dla samej władzy – tak Gowin określa motywy działalności politycznej Tuska. W jego opinii „utrzymać się w steru” to jedyny powód działania premiera. – Alibi dla tej postawy jest przekonanie, że ma on wręcz cywilizacyjną, patriotyczną misję powstrzymania powrotu PiS do władzy – mówi w rozmowie z tygodnikiem- Tusk i jego ekipa oderwali się od rzeczywistości – dodaje. Nie rozumieją już problemów, którymi żyją normalni Polacy.

Gowin zwraca uwagę, że Tusk doskonale zdaje sobie sprawę, jak szkodliwe są niektóre jego decyzje, choćby likwidacja OFE. – Przecież to nic innego jak skok na kasę. Jeżeli mimo tej świadomości podejmuje taką decyzję, to dlatego, że sięga po to swoje alibi. Myśli: jeśli nie ja, to Kaczyński, a więc, jak uważa, katastrofa dla Polski – podkreśla Gowin.

Były polityk PO odnosi się również do relacji Kaczyński-Tusk. Jego zdaniem prezes PiS szczerze uważa, że Donald Tusk ma krew jego brata na rękach. – Niekoniecznie poprzez jakąś, mówiąc metaforycznie, „bombę”, ale poprzez rozmaite zaniechania, złe decyzje, grę z Rosją. Z kolei Tusk jest szczerze przekonany, że głównym motywem działania lidera PiS jest chęć zemsty na nim i jego otoczeniu – zaznacza Gowin.

Dopytywany również przez tygodnik m.in. czy Tusk lubi Polskę i Polaków, Gowin stwierdza jednoznacznie, że nie odmówiłby premierowi patriotyzmu, sądzi jednak, że Tusk nie docenia Polaków. – Bardzo nisko ustawia poprzeczkę, także samemu sobie. Nie wierzy, że Polacy są zdolni do wielkich działań. Ja wierzę – przyznaje.

Zdaniem Gowina Tusk szykuje się do koalicji z SLD. – Tusk i Miller już się porozumieli w tej sprawie. Rozmawiałem z jednym i z drugim i nie mam wątpliwości, że są po słowie. Wyszedłem z Platformy również po to, by temu scenariuszowi powrotu SLD do władzy przeciwdziałać – puentuje były polityk PO.

Źródło: W Sieci

http://wiadomosci.wp.pl/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: