edgier25

WordPress – Wiadomości

JESZCZE JEDNA ASTEROIDA 2013 TV80 LECI W KIERUNKU ZIEMI !!!!

Posted by edgier25 w dniu 11 października 2013


Rosyjscy astronomowie z niepaństwowego obserwatorium ISON-NM odkryli nową asteroidę o średnicy ponad kilometra, zbliżającą się do Ziemi.

Asteroida, która otrzymała indeks 2013 TV80 została zauważona 9 października za pomocą automatycznego teleskopu obserwatorium, zamontowanego w amerykańskim stanie Nowy Meksyk. Następnie odkrycie potwierdził amerykański projekt asteroidowy Caralina oraz japońscy i australijscy naukowcy.

Rosyjscy astronomowie odkryli ogromną okołoziemską asteroidę

Komentarze 3 to “JESZCZE JEDNA ASTEROIDA 2013 TV80 LECI W KIERUNKU ZIEMI !!!!”

 1. edgier25 said

  i MAMY NASTĘPNĄ NIESPODZIANKĘ W POSTACI KILOMERTOWEJ ASTEROIDY. PRZYPADEK ???? CZY MAMY DO CZYNIENIA Z PASEM ASTEROID O KTÓRYM SIĘ NIE MÓWI GŁOŚNO – BO PO CO !!

  Polubienie

 2. Nihil Novi said

  Pas Planetoid pomiędzy Marsem a Jowiszem zwłaszcza te 2 grupy: Greków i Trojańczyków zawiera miliardy drobnych planetek,komet i trochę większych planetoid.Niektóre z nich liczą sobie prawie 800 czy 900 kilometrów długości,a to jest bardzo dużo.Tylko niektóre z nich mają 1 km.
  Gdyby przypadkiem któraś z nich weszła w orbitę Ziemi uderzając w naszą planetę pewnie nikt by nie przeżył i podzielilibyśmy losy dawnych cywilizacji,które zniknęły z dziejów Ziemi w niewyjaśnionych okolicznościach. Ktoś sprytnie nazwał je od bohaterów wojny trojańskiej z 1220 r.pne-1210 r.pne,bowiem wtedy właśnie zniknęła kultura minojska na Krecie i Santorini.Więc któraś z tych planetoid wraz z kometą wywołała jednak kosmiczną katastrofę około 1750 r.pne i później skoro wspominają o tym znani historycy rzymscy jak również dzieje świata.Któryś z fragmentów komety nazwanej w 44 r.pne Wielką Kometą Cezara tego jednak dokonał.Jest to kometa muskająca Słońce i któryś z jej fragmentów spadł na ziemię u wybrzeży Grecji po podziale na mniejsze komety.Ta sama kometa powróciła obecnie w r. 2013 .W brytyjskiej astronomii znalazłam opis tej komety powraca co 1025 lat.Ale jej fragmenty powracały też w 1680 r.Wtedy przyniosła wojny z Turcją, zarazy, epidemie dżumy, znane bitwy w historii:Chocim i Wiedeń,pożar Londynu.
  A co przyniesie teraz?

  Danuta Ignatiuk

  Polubienie

  • Milka said

   Kilometrowa asteroidka to poprostu drwiny z Ziemi.
   Taka na przykład Ceres ma 768 km,Pallas 492 km,Vesta 392 km. Gdyby tak w Ziemię uderzyła planetoida Ceres na terytorium naszego kraju, to jej zasięg byłby od Morza Bałtyckiego prawie do samych gór na południu.Z Polski zostałoby tylko wgłębienie na nowe morze takie jak Morze Śródziemne czy Morze Czarne.
   Na razie zabili Europę! Znajoma wrócilaz Krety ze swoją córką i widziała na własne oczy jak teraz wygląda Morze Śródziemne.Jest ciemne, na nim pływają czarne plamy po ropie naftowej,niewielki przypływ wyrzuca na szare plaże różne śmieci;deski,zdechłe ryby, jakieś tam części drewniane itp.
   Skończyły się raje wczasowe.Zaczęła się agonia naszej planety!

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: