edgier25

WordPress – Wiadomości

-45 ST. MROZU W STYCZNIU +45 ST. CIEPŁA W LIPCU TAKIE SĄ PROGNOZY NA 2013/2014 ROK.

Posted by edgier25 w dniu 23 października 2013


-45 ST. MROZU W STYCZNIU

+45 ST. CIEPŁA W LIPCU

TAKIE SĄ PROGNOZY NA 2013/2014 ROK.

Pierwsze długoterminowe prognozy pogody w Wielkiej Brytanii przestrzegają przed wyjątkowym zimnem i rekordowymi opadami śniegu, które mają nastąpić już w przyszłym miesiącu.

up155420-_______17

Podczas gdy nad większością kraju od kilku dni utrzymują się deszczowe chmury, a temperatura jest wyjątkowo łagodna, brytyjscy meteorolodzy ostrzegają przed drastycznym pogorszeniem pogody i „najgorszą zimą od kilkudziesięciu lat”. Ich zdaniem już w listopadzie na Wyspach zapanują wyjątkowo ostre mrozy, połączone ze srogimi śnieżycami.

Wtóruje mu inny prognostyk, James Madden z Exacta Weather, który dodaje, że zbliżająca się zima może być najgorsza nawet od ponad 100 lat. – Istnieje ryzyko, że powtórzy się scenariusz z grudnia 2010 roku, a może być nawet jeszcze gorzej. Uporczywe zimno spowoduje wówczas znaczne utrudnienia w funkcjonowaniu transportu publicznego oraz doprowadzi do zamknięcia wielu szkół – dodał.

127384-Zamarznieta-Zatoka-Pucka-na-wysokosci-Rzucewa

Tymczasem do końca tego tygodnia w Anglii i Walii utrzymają się temperatury w granicach 17-19 stopni, ale towarzyszyć im będą dość częste opady deszczu. Podobnie będzie w Szkocji i Irlandii Północnej, gdzie termometry pokażą od 10 do 15 stopni.

 

PRĄD ZATOKOWY GOLFOSZTROM ZANIKA !!

JEST TO WYNIK TRAGICZNEGO W SKUTKACH WYCIEKU ROPY W ZATOCE MEKSYKAŃSKIEJ.

PATRZĄC NA MAPĘ MOŻNA UZNAĆ TO JAKO CELOWE DZIAŁANIE !

Niestety wygląda na to, że wieści o rychłej śmierci Golfsztromu mogły nie być mocno przesadzone – parafrazując Marka Twaina. Swoją drogą, ten znakomity pisarz stwierdził kiedyś, że najgorszą zimą jaką przeżył, było lato w San Francisco. To jednak nie pora na dygresje, ponieważ wygląda na to, że mamy bardzo poważny problem, który może przynieść opłakane konsekwencje.

Najnowsze badania amerykańskich naukowców z NASA i NOAA dowodzą, że Golfsztrom, który do tej pory pełnił funkcję “grzejnika” dla północno-wschodniej Europy, od jakiegoś czasu zdecydował się płynąć w okolice Islandii i Grenlandii. Efekt jest porażający – zimy w tych miejscach staną się cieplejsze, a takie kraje jak Polska, Niemcy, Szwecja, czy Wielka Brytania, staną się zimniejsze niż kiedykolwiek. 

Następstwem zmiany kierunku prądu zatokowego (który nawet po zmianie kierunku ciągle jednak ma pozytywny wpływ na nasz klimat), może być niestety jego zupełne zagaśnięcie. Wtedy będziemy mieli bardzo poważny problem, ponieważ zimy staną się nieznośnie mroźne, Bałtyk będzie zamarznięty przez pół roku, a lata dla odmiany przyniosą wielkie fale upałów, będą jednak bardzo krótkie. Wzrośnie amplituda temperatur w Polsce, możliwe staną się zarówno 45-stopniowe mrozy w styczniu, jak i 45-stopniowe upały w lipcu. Niezbyt to korzystna perspektywa


Niestety, pojawił się kolejny dowód na słabnięcie Golfsztromu. Zachód Europy w 2013 roku przeżywa niemalże epokę lodowcową. W Wielkiej Brytanii już siódmy z ostatnich dwunastu miesięcy zapisuje się jako wyjątkowo zimny. W Szkocji, w górach, pada śnieg, co do tej pory było w maju na Wyspach Brytyjskich zjawiskiem niewyobrażalnym. 

Do absolutnej meteorologicznej paranoi dochodzi natomiast na Wyspach Kanaryjskich. Jest to miejsce na Ziemi, które do tej pory uchodziło za pogodowo idealne. Temperatura jest tam stabilna, zimą rzadko spada poniżej 15 stopni (nawet w nocy), latem w dzień notuje się przyjemne 25 stopni. Tym razem jest inaczej – temperatury z trudem przekraczają 20 stopni w dzień, do tego wieje zimny i porywisty wiatr.

 

Obrazek

 

Poniższy artykuł pochodzi z roku 2010 (globalnaswiadomosc.com):

Naukowcy: Golfsztrom zanika ! – Ostrzeżenie przed ostrą i długą zimą 9-9-2010

Naukowcy dopiero co potwierdzili informacje, iż prąd zatokowy “Golfsztrom” został zablokowany, co doprowadziło do rozbicia (globalnego) oceanicznego pasa transmisyjnego (cyrkulacji termohalinowej). Skutki takiego stanu rzeczy mogą być już tej zimy katastrofalne dla całego globu. Zdjęcia satelitarne nie pozostawiają złudzeń, a naukowcy całkiem na poważnie dyskutują o scenariuszu podobnym do tego z filmu “Pojutrze”. W wielu regionach świata zanotowano najzimniejszy sierpień od setek lat, a w Skandynawii, Alpach i w Tatrach spadł już śnieg. Także prognozy na wrzesień nie są niestety najlepsze, a sytuacja może się bardzo szybko pogorszyć, czyniąc z tej zimy: zimę tysiąclecia.

Niedawno pisaliśmy o wybuchu w Zatoce Meksykańskiej (link) i potencjalnych skutkach tej katastrofy. Wspominaliśmy przy tym o informacji pochodzącej od włoskiego naukowca, wg. którego znany większości z nas prąd zatokowy “Golfsztrom” spowolnił swój bieg, tracąc 2/3 swojej siły. Właśnie otrzymaliśmy potwierdzenie tego faktu, wraz z opisem możliwych skutków takiej zmiany.

Zdjęcia satelitarne oraz wzajemnie potwierdzające się dane z NOAA (National Oceanic & Atmospheric Administration), CCAR (Colorado Center for Astrodynamics Research) i US Naval Sattelites pokazują jednoznacznie: Prąd Północnoatlantycki (link) oraz Prąd Norweski (link), będące przedłużeniem Golfsztromu praktycznie przestały istnieć ! 

Oba prądy były dotychczas odpowiedzialne za ogrzewanie wybrzeży Wielkiej Brytanii i Norwegii oraz były głównym regulatorem umiarkowanego klimatu w Europie. Ich zniknięcie, spowodowane oderwaniem prądu oceanicznego w Zatoce Meksykańskiej (Loop Current) od Prądu Florydzkiego oraz zablokowaniem części prądu Zatokowego (Golfsztrom), w odległości ok. 400 km od wybrzeży Północnej Karoliny (USA), otworzyło Europę na nieprzerwany napływ mas polarnego powietrza. 

Proces ten wciąż przyspiesza, czego dowodzą najnowsze analizy satelitarne, ukazujące systematyczne zanikanie Prądu Zatokowego w wodach Oceanu Atlantyckiego. Taka sytuacja oznacza tylko jedno: nową epokę lodowcową dla Europy i gigantyczne zmiany klimatyczne na ziemi. Jedyną niewiadomą dla naukowców jest tylko to, czy proces schładzania Europy przebiegnie błyskawicznie (już tej zimy), czy też rozciągnie się na kilka lat.

 

 

 

 

 

 

 

edgier25

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: