edgier25

WordPress – Wiadomości

2014 rok w lutym – Wikingowie wieszczą zagładę

Posted by edgier25 w dniu 1 grudnia 2013


Co jest z tymi przepowiedniami o końcu świata bo człowiek nie może się już połapać ? Pod koniec 2012 roku obwieścili zagładę Majowie – jednak nic się nie wydarzyło w sposób fizyczny , namacalny , a jeżeli jest inaczej to my nic na ten temat nie wiemy. Faktem jest to , że wszystkie te przepowiednie zbiegły się w jednym punkcie – biorąc pod uwagę tysiące lat na Ziemi to okres  2012-2014 roku jest swego rodzaju punktem na mapie życia. Mamy koniec 2013 roku dokładnie w tym samym czasie ukazuje swoje oblicze gwiazda betlejemska bądź też kometa cezara lub też potocznie ison. Swoje peryhelium z Ziemią osiągnie dokładnie 26 grudnia tak jak jest to opisane w poniższych artykułach . Dokładnie 2013 lat temu to ona oświetlała niebo trzem mędrcom zmierzającym do Betlejem i do dnia dzisiejszego stała się nieodzownym wyznacznikiem świąt Bożonarodzeniowych . Do powyższych faktów należy dodać poniższy , który też jest jakimś wyznacznikiem KOŃCA , ale czego? Oficjalnie mówi się o końcu świata …….  Jakiego ? Fizycznego-Duchowego?

Eksperci z Jorvik Viking Centre twierdzą, że przepowiadany koniec świata będzie miał miejsce dokładnie 22 lutego 2014 roku, co zbiegnie się z wielkim finałem 30. Festiwau Wikingów w York.

Na początku listopada starożytny instrument przechowywany w Jorvik Viking Centre w brytyjskim York zasygnalizował koniec świata. Według ekspertów mitologii nordyckiej, Ragnarök, czyli zmierzch bogów, nastąpi w przyszłym roku – czytamy na dailymail.co.uk.

– Ragnarök jest ostatecznym punktem w mitologii wikingów, wtedy to dojdzie do upadku i śmierci bogów. Jest więc to wydarzenie, którego nie należy lekceważyć – komentuje dyrektor centrum, Danielle Daglan.

– W ciągu ostatnich kilku lat mieliśmy już do czynienia z przepowiednią Majów zwiastującą apokalipsę. Podano wiele innych terminów, w których miał nastąpić koniec świata, przewidywanych przez jasnowidzów, wróżbitów i wizjonerów, ale dźwięk rogu jest prawdopodobnie najlepszym wskaźnikiem tego, że to wersja wikingów zwycięży i koniec świata naprawdę nastąpi w dniu 22 lutego przyszłego roku – dodaje.

Danielle Daglan, ekspert z Jorvik Viking Centre stwierdził, że ostatnie wydarzenia, które mają miejsce na świecie, znajdują potwierdzenie w nordyckich legendach. – Brat będzie walczył przeciwko bratu i wszelkie granice, które istnieją, będą się wykruszać – przytacza słowa mitu.

Zapytany o „granice” wyjaśnia, że „w dobie internetu, gdzie można komunikować się z milionami ludzi, dzięki globalnemu wzrostowi mediów społecznościowych”, takie granice naprawdę się zacierają.

Zmierzch bogów to ostateczna bitwa, która rozegra się pomiędzy bogami, a połączonymi siłami gigantów z południa, gigantów z północy oraz potworów Lokiego. Według legend, końcu świata będzie towarzyszyć nastanie ciemności, która nastąpi w wyniku połknięcie słońca przez wilka Skolla. Skutkiem Ragnarok będzie śmierć starych bogów, a świat przez nich stworzony przestanie istnieć i nastanie nowy porządek.

(dailymail.co.uk/MW;JS)

 

Komentarze 3 to “2014 rok w lutym – Wikingowie wieszczą zagładę”

  1. Dziekan said

    Przepowiednie mają to do siebie , że lubią straszyć…….. Jeszcze nie słyszałem przepowiedni zwiastującej nadejście czegoś miłego i dobrego dla ludzkości. Najpierw musi być jakaś zagłada , kataklizm , aby potem wyłoniło się nieskazitelne dobro – to brzmi jak jakiś pieprzony scenariusz. Chyba , że ktoś z założenia wychodzi , że ludzkość to jedno chodzące zło , które należy unicestwić zanim my unicestwimy nie tylko samych siebie , ale i innych …………. >? Warto mieć to na uwadze bo tak to wygląda czy komuś to się podoba czy też nie.

    Polubienie

  2. edgier25 said

    Do puki pozostaje tylko hipotezą lub jedną z wielu ostatnich lat – nie jest to żadne zagrożenie dla nas . Gorzej jak słowo ciałem sie stanie !!!

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: