edgier25

WordPress – Wiadomości

Polska – ŚNIEŻYCE I WIATR Z PRĘDKOŚCIĄ 120km/h

Posted by edgier25 w dniu 3 grudnia 2013


To już w czwartek !!!

Czyżby to były pierwsze namacalne skutki zaniku prądu zatokowego zwanego Golfosztromem ?

Pierwsze śnieżyce , duża ilość wody – nie ważne pod jaką postacią , a następnie siarczysty mróz ze wschodu ? Należy też nie zapomnieć o trzęsieniach ziemi , które są znaczne na dalekim wschodzie, środkowym wschodzie , Grecji na Alasce w południowej Ameryce ze średnim wskaźnikiem 4,5 w skali Richtera.

 I co najważniejsze  GDZIE JEST KOMETA ISON ???!

Jakoś agencje kosmiczne bardzo nie chętnie piszą na jej temat …?

W nadchodzących dniach Polska dostanie się pod wpływ aktywnych niżów (cyklonów) znad Północnego Atlantyku. Jeden z nich w czwartek przekształci się w bardzo głęboki niż (orkan) z ciśnieniem w centrum poniżej 960 hPa. Pojawi się huraganowy wiatr!

Europa - fronty atmosferyczne

W czwartek centrum cyklonu (jeszcze bez imienia) znajdzie się nad południową Norwegią. Wzrośnie prędkość wiatru na Wyspach Brytyjskich, Morzu Północnym, wybrzeżu Belgii, Holandii, Niemiec i Danii, do 120 km/godz, w porywach do 160 km/godz.

 Niż będzie przemieszczał się na wschód. Obejmie Polskę, gdzie wiatr w czwartek nad Bałtykiem i w górach w porywach przekraczać może 100 km/godz, na nizinach w centrum 80 km/godz.

Huraganowy wiatr, silne opady

W nocy z czwartku na piątek i w piątek (6.12) niż znajdzie się nad Bałtykiem. Tym samym strefa najsilniejszego wiatru obejmie całą Skandynawię, Danię, Niemcy i Polskę. W Polsce wiatr nad morzem osiągać może 120 km/godz, na otwartym morzu 140 km/godz.

W sobotę (7.12) centrum niżu znajdzie się nad Estonią, wzrośnie ciśnienie, spadnie prędkość wiatru. W Polsce porywy wiatru osiągać mogą jeszcze na północy 90 km/godz. W niedzielę (8.12) porywy wiatru na wschodzie i północy osiągać mogą 80 km/godz.

W całym tym okresie występować będą w Polsce opady deszczu ze śniegiem i śniegu. W piątek i sobotę spaść może na niżu do 10 cm śniegu, w górach do 30 cm.

Możliwa cofka

Wiatr będzie powodował zawieje śnieżne, mocno ograniczające widzialność. Wystąpią utrudnienia w komunikacji.

Nad morzem w piątek i sobotę przy wietrze wiejącym z północnego zachodu i północy możliwe zjawisko cofki, czyli wtłaczania w doliny rzek wód morskich, cofanie się wód rzecznych i wzrosty stanów wody.

Źródło: TVN Meteo

 

Reklamy

Komentarzy 6 to “Polska – ŚNIEŻYCE I WIATR Z PRĘDKOŚCIĄ 120km/h”

 1. strengh said

  Piękna niewielka kometka Encke oraz Cezara (ISON) to przyniosły 6 i 7 grudnia 2013r.! A więc drżyjcie narody!

  Polubienie

  • edgier25 said

   Cały czas ciekawi mnie ten impas w informacji na temat ducha komety ISON – gdzie ona jest ???? Pisałem już wcześniej ,że kometa zmieniła trajektorię i będzie nas bliżej o przeszło połowę jak nie więcej…….? Obserwatoria i Agencje do tego powołane milczą , a to nie napawa optymizmem.
   ……. Gdyby kometa została zniszczona wszyscy podnieśliby larum i powodzenie stałoby się faktem lecz tak nie jest … Zobaczymy co się wydarzy ????

   Polubienie

  • edgier25 said

   To co piszesz o załamaniu pogody? Uważam ,że jest to zanik golfosztromu , który teraz kończy swój bieg w okolicach Cieśniny giblaltarskiej. Stąd te zimne masy powietrza z północy.

   Polubienie

   • strengh said

    Niestety nie,już latem 2013 r.te obie komety obudziły od nowa wulkan Etna we Włoszech i parę innych groźnych wulkanów.
    Zimne masy powietrza i huragany jakich nie było ponad pół wieku u nas to przebiegunowanie Osi Ziemi, nie Słońca!
    Co 26.000 lat zamyka Wielki Rok Platoński.
    Co 2150 lat zaczyna się nowa era,kiedy Punkt Równonocy wszedł do znaku Wodnika obecnie zaczął Erę Wodnika.
    A oprócz tego co 2000 lat następuje zmiana gwiazdy Polarnej.Obecnie Oś Ziemi kieruje się na nową gwiazdę polarną Alfa Kassjopeji (Szedir).
    Od r. roku „0” naszej ery do r. 2000 naszą gwiazdą polarną była Polaris w Małej Niedźwiedzicy.
    26.000 lat temu naszą gwiazdą polarną była Alfa Draconis w gwiazdozbiorze Smoka.
    Najgorsze jest to,że w Kassjopeji znajduje się silne radioźródło A Cass oraz dwie mgławice dyfuzyjno-emisyjne.Natomiast nieopodal są równieź dwie duże mgławice dyfuzyjno-emisyjne w Perseuszu.
    W Wodniku,gdzie przeszedł Punkt Równonocy 21 XII 2012 r.znajduje się mgławica Helisa (Helix).więc wiadomo,ze temperatura na Ziemi bardzo się zmieni w różnych miejscach na różnych kontynentach.

    Co zaś dotyczy komety Cezara, to wytworzyła ona z siebie kolejne kilka mniejszych komet i pędzi dalej.Główna część komety wróci za 1025 lat a fragmenty jej będą wracać w różnych odstępach czasu.
    Na początku roku 2014 powrócą zaś bardzo obfite roje deszczy meteorytowych nieznanego pochodzenia, z nieznanej komety i można je będzie obserwować.
    Stawiam tu takie pytanie:jak zachowa się planeta Ziemia podczas tego potrójnego przebiegunowania Osi Ziemi,gwiazdy Polarnej i nowego Punktu Równonocy Zimowej,Wiosennej,Letniej i Jesiennej?Tego nikt nie wie,ponieważ miało to miejsce tyle tysięcy lat temu.

    Danuta Ignatiuk

    Polubienie

    • D.I. said

     Może przeżyje tylko jedna kobieta jak dawniej a z inżynierii genetycznej urodzi wieloraczki,które zapoczątkują nową rasę ludzi a reszta wyginie jak dawniej wyginęły starożytne cywilizacje i prekambryjskie,wielkie jaszczury oraz gady.
     Był by to może nowy rodzaj genetycznie wyłuskanej razy ludzi który nigdy nie splugawił by Planety Ziemia zbrodnią,wojna ani skażeniem promieniotwórczym jak obecnie z dawnych poradzieckich elektrowni atomowych.
     Tak własnie ginie cywilizacja białych ludzi.

     Polubienie

    • end said

     Życie na Ziemi z pewnością zniknie.Takiego zawirowania nie przeżyje ludzka rasa.
     Co zaś dotyczy tych wielkich rojów deszczy meteorytowych z początkiem stycznia każdego roku to są to Bootydy (Kwadrantydy) nieznanego pochodzenia.

     Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: