edgier25

WordPress – Wiadomości

Cień Wojny zbliża się nieuchronnie?

Posted by edgier25 w dniu 7 stycznia 2014


Analizując cykle wojen i konfliktów, spotykamy się z hipotezą, że rok 2014 będzie rokiem „Wielkiej Wojny, która wybuchnie przy udziale Stanów Zjednoczonych Ameryki”. Groźba wojny przeciwko USA zrodziłaby niepokój inwestorów, co nikomu nie jest na rękę. Warto zastanowić się jednak nad kilkoma kwestiami, gdyby kolejna wojna na globalną skalę miała wybuchnąć już niebawem…

Kim jest Denis Rodman i jakie ma zadanie do wykonania w Korei północnej ?  Takie pytanie prześwieca wszystkim na całym świecie i choć opinie jakie słyszymy , że Rodman ma być tylko i wyłącznie trenerem reprezentacji Korei  –  nie dociera . Na pewno nie jest tak jak mówią . Widać mieć wroga pod kontrolą to…  o ile Kim jest wrogiem ? Czy też następna zmyłka usa względem świata, a wróg jest tuż obok.

Trop z oczywistych względów prowadzi nas do Korei Północnej. Phenian stanowi dziś „geopolityczne centrum uwagi” po dokonaniu serii militarnych gróźb przeciwko USA, jak i Korei Południowej. Korea Północna jest krajem silnie sankcjonowanym przez ONZ, jednak w żaden sposób nie wpływa to na ograniczanie ze strony Kim Dzong Una postulatów o „wyprzedzającym ataku nuklearnym mogącym zniszczyć twierdze agresorów”.

Zdaniem zainteresowanych, aby odpowiedzieć sobie na pytanie o możliwy konflikt globalny, musimy najpierw uświadomić sobie rolę tzw. cyklu 24-letniego. To właśnie ten konkretny cykl został zidentyfikowany jako „długoterminowa prognoza dla konfliktów i wojen” wśród krajów uprzemysłowionych.

Najnowszy 24-letni cykl miał rozpocząć się w październiku 1990 roku. Pierwszą fazą cyklu była wyraźna hossa w światowej gospodarce, która przedłużyła się do początków 2000 roku. Obecnie trwamy w końcówce 24-letniego cyklu i jego „najgorszej fazie”, co potwierdzać ma szeroko komentowany kryzys gospodarczy, a także wzrastająca w ostatnim czasie liczba napięć, konfliktów oraz zamachów terrorystycznych.

„24-letni cykl zamknie się na początku 2014 roku. Jeśli historia się powtórzy, to możemy spodziewać się poważnej wojny z udziałem USA, być może nawet w skali globalnej”, podkreśla Clif Droke, autor jednej z licznych publikacji w tym zakresie (2014: America’s date with destiny). Zdaniem autora, zagrożenie ma nadejść ze strony Korei Północnej, która rozpęta Wielką Wojnę.

Czy jednak Kim Dzong Un jest aż takim szaleńcem? W ostatnich dniachWashington Post napisał, że Phenian „gra w stare i znane karty”. Wytwarzając atmosferę kryzysu, po cichu liczy na to, że USA udzielą mu większej pomocy gospodarczej. Eksperci wojskowi zwracają dodatkowo uwagę na fakt, że atomowy atak ze strony Kima byłby „rzeczywistym samobójstwem”.

Obok Korei Północnej postuluje się, że globalne zagrożenie może nadejść ze strony Bliskiego Wschodu (Iranu) lub zorganizowanej grupy terrorystycznej (np. Al-Kaidy). Ostatnie wydarzenia w USA pokazują, że wystarczy niewiele, aby uruchomić stosowny „punkt zapalny”. Do dziś budzą liczne kontrowersje najnowsze kwestie zamachu w Bostonie czy wysłania skażonych śmiercionośną rycyną listów do Baracka Obamy.

Mapa wybuchu konfliktu na obecny czas:

 

Sygnalizowana w artykule data 2014 nie jest jednak jedyną. W opinii Nostradamusa, czy Baby Wangi do wiekopomnego wydarzenia, które będzie miało wielki wpływ na dalsze losy całej ludzkości ma dojść w latach 2016-2017. Jest wielce prawdopodobne, że zdarzeniem tym będzie wybuch kolejnej wojny światowej…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: