edgier25

WordPress – Wiadomości

KOMIK Z FRANCJI NIE JEST ANTYSEMITĄ – A W POLSCE?

Posted by edgier25 w dniu 10 stycznia 2014


Wolność słowa chroni komika

NIE JEST ANTYSEMITĄ !!!!!!!!!!!!!!!! 

TO NALEŻY PAMIĘTAĆ -WOLNOŚĆ SŁOWA

Sąd Administracyjny w Nantes wydał orzeczenie, w którym uznaje za sprzeczny z zasadą wolnego słowa zakaz występu kontrowersyjnego komika, który został wydany dzień wcześniej przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Spektakl miał się odbyć w czwartek wieczorem, jednak na kilka godzin przed jego rozpoczęciem szef MSW Manuel Valls odwołał się od decyzji sędziów do Rady Państwa, najwyższej instancji francuskiego wymiaru sprawiedliwości. Wyrok miał zapaść w trybie ekspresowym, jednak w chwili, gdy zamykaliśmy to wydanie „Rz”, finał sporu między Vallsem a Dieudonne nie był jeszcze znany.

– To jest fatalny obrót sprawy. Dieudonne stał się przez ten spór jedną z najbardziej rozpoznawalnych osób w państwie – przyznała wczoraj po ogłoszeniu decyzji przez sędziów w Nantes Agnes Tricoire, adwokat Ligi Praw Człowieka.

Występująca w imieniu MSW Pascale Leglise wskazywała na liczne, wyraźnie antysemickie cytaty, w tym zapowiedź Dieudonne’a, że „nasika na Ścianę Płaczu” i „włoży nabój w tyłek wielkiego rabina Francji”. Wszystko na nic. Sędziowie przychylili się do argumentów adwokata komika, uznając, że najważniejsza jest obrona wolności słowa w Republice. Ich zdaniem ukarać Dieudonne’a można, ale nie prewencyjnie, tylko dopiero wtedy, gdy zacznie wzywać do przemocy ze sceny i nie cofnie się przed wyraźnie rasistowskimi stwierdzeniami. Tyle że artysta był w przeszłości aż siedmiokrotnie karany za takie występki i ani razu nie udało się policji wyegzekwować mandatu.

W nadchodzących tygodniach komik zaplanował tournee po głównych miastach Francji, z których wiele także wydało zakaz spektaklu. Przypadek Nantes będzie tu precedensem.

http://www.rp.pl/artykul/11,1077924

WSZĘDZIE INDZIEJ NARODY TRZYMANE SĄ ZA MORDĘ  WEDLE ŚCISŁYCH NAKAZÓW

 

parę komentarzy zasłyszanych 

Telly (gość) pisze:10 stycznia 2014 07:28:36

To Kozakiewicz jest antysemita ! dziwne ze nie jest scigany przez prokurature ! Bo gest kozakieicza to gest antysemicki ! Skala absurdu, kneblowania ludzi i trzymania ich w zasadzie za morde !

adsenior (gość) pisze:10 stycznia 2014 06:28:00

Brawo, udowodniono, że eskimosi nie są ponad prawem, że również z nich można żartować i wyśmiewać

kebab (gość) pisze:10 stycznia 2014 08:52:45

Czy ja to czytam w GW, chyba pomyliłem strony.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: