edgier25

WordPress – Wiadomości

NIEMCY: Według Maassena, Państwo Islamskie planuje zamachy w Europie Zachodniej.

Posted by edgier25 w dniu 27 września 2015


W wywiadzie dla Deutschlandfunk szef Urzędu Ochrony Konstytucji (AfV) Hans-Georg Maassen wyraził zaniepokojenie napływem do Niemiec uchodźców niezarejestrowanych przez władze. Według niego należy uporządkować „strumień imigrantów”.

Niezarejestrowani uchodźcy są „powodem do niepokoju, ponieważ chcielibyśmy oczywiście wiedzieć, kto przebywa na terenie Niemiec i czy osoba ta może stanowić zagrożenie dla naszego kraju” – powiedział Maassen w rozmowie z Deutschlandfunk.

Służby niemieckie: Państwo Islamskie planuje zamachy w Europie Zachodniej

Jak podkreślił szef Afv, niemieckie służby dysponujące informacjami o islamistach i innych osobach stanowiących potencjalne zagrożenie chciałyby uniemożliwić im wjazd do Niemiec, jednak w przypadku osób niezarejestrowanych nie jest to możliwe.

Według Maassena, Państwo Islamskie planuje zamachy w Europie Zachodniej.

„Jeżeli nadarzy się taka możliwość, to zrobią to” – ocenił.

„Próbujemy uporządkować strumień uchodźców i wtłoczyć go w pewne ramy organizacyjne. Musimy mieć nazwiska i dane.

Otrzymujemy je od Federalnego Urzędu ds. Migracji i Uchodźców po zarejestrowaniu się imigrantów i złożeniu wniosku o azyl. Dostajemy też informacje od policji federalnej” – powiedział szef AfV.

Jak dodał, wśród uchodźców mogą znajdowac się także dżihadyści, którzy po popełnieniu ciężkich przestępstw, chcą ukryć się w Niemczech.

Według Maassena kolejnym zagrożeniem są salafici. Jak wynika z danych niemieckich służb, doszło już do prób werbunku imigrantów.

Salafici nawołują w internecie zwolenników do odwiedzania ośrodków dla uchodźców. Jak stwierdził w internetowym przesłaniu niemiecki kaznodzieja Pierre Vogel – niewierni w Niemczech są odpowiedzialni za wyżywienie i zakwaterowanie uchodźców, natomiast salafici zapewnią im „strawę duchową”.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: