edgier25

WordPress – Wiadomości

ZOBACZ : Zachód powinien zostawić Assada w spokoju ! Syryjka z Polski: patrzcie, komu pomagacie!

Posted by edgier25 w dniu 30 września 2015
Zachód powinien zostawić Assada w spokoju

Warto wrócić jednak do powodu, który zmusił wszystkich tych ludzi do ucieczki ze swojego kraju. Syryjska wojna domowa to traumatyczne przeżycie, o którym Mariam nie chce zbyt wiele mówić.

– Zachód powinien teraz zostawić Assada w spokoju i pozwolić mu robić to co do niego należy. Później będziemy myśleć – uważa. Syria jest wieloetnicznym tyglem kulturowym, a Baszar Al-Assad zdawał się umieć to wszystko kontrolować.

– Różnice między sunnitami, szyitami czy chrześcijanami zacierały się i nie miały tak dużego znaczenia jak dzisiaj, kiedy połową kraju rządzi Państwo Islamskie – wyjaśnia. – Gdy rozpoczęły się protesty, myślałam, że to dobry pomysł, będziemy mieli więcej wolności, demokracji. Ci ludzie sięgnęli po broń i okazało się, że chcą wprowadzenia czegoś dużo gorszego od stanu sprzed wojny – kalifatu – mówi z wyraźnym smutkiem.

pobrane (1)
Jeśli mogę coś powiedzieć Europie to chciałabym przekazać: postępujcie jak trzeba, jesteśmy wdzięczni za waszą pomoc, ale uważajcie – ostrzega. Dlaczego wpuszczacie brodatych islamistów? Nie wiecie co stoi za takimi ludźmi? – wzdryga się. – „Chcemy nawracać Europę na islam” mówią, ale spróbujcie powiedzieć w Arabii Saudyjskiej albo Katarze, że będziecie nawracali ich kraj na chrześcijaństwo. Gwarantuję wam, że będziecie torturowani i bici każdego dnia, jeśli jakimś cudem nie zostaniecie od razu skazani na śmierć. Dziękujemy, ale dla waszego dobra: patrzcie komu pomagacie – ostrzega po raz kolejny.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: