edgier25

WordPress – Wiadomości

Lotniskowiec Liaoning-CV-16 wraz z krążownikiem rakietowym zawinęły do syryjskiego portu Tartus

Posted by edgier25 w dniu 1 października 2015Źródła wojskowe  donoszą, że chiński lotniskowiec przeszedł przez Kanał Sueski 22 września, dzień po szczycie w Moskwie między prezydentem Rosji Władimirem Putinem i premierem Izraela Beniaminem Netanjahu. Kiedy rozmawiali, Putin nie wspomniał o chińskim okręcie wkraczającym na wschodnią część Morza Śródziemnego, czy też o miejscu jego przeznaczenia. Jego przyjazd zmienia całą strategiczną sytuację wokół konfliktu syryjskiego dodając nowy, globalny wymiar do wojskowego wsparcia Moskwy i Teheranu dla Assada.


(…) Nasze źródła wojskowe mają dowody na to, że chińskie siły przygotowują się na dłuższy pobyt w Syrii. Lotniskowiec przybył do Tartus bez jego wyposażenia lotniczego. Te samoloty bojowe i śmigłowce znajdą się na jego pokładzie do połowy listopada. Przylecą bezpośrednio z Chin przez Iran, lub zostaną przetransportowane przez gigantyczne rosyjskie transportery z Chin przez iracką i irańską przestrzeń powietrzną. To wyjaśnia pilne utworzenie w ciągu ostatnich kilku dni rosyjsko-syryjsko-irańskiej „wojskowej komórki koordynacyjnej” w Bagdadzie. Mechanizm ten, plus rosyjscy oficerowie w Bagdadzie, wskazują na to, że rosyjska obecność wojskowa nie ograniczać się będzie tylko do Syrii, ale będzie ekspandować do Iraku.

Komórka koordynująca została przedstawiona jako niezbędna do rozpoczęcia pracy z irańskimi szyickimi bojówkami walczącymi z Państwem Islamskim w obu krajach. Wg izraelskiej DEBKAfile konieczna jest pilna potrzeba kontrolowania dużego ruchu rosyjskich, irańskich i chińskich lotów wojskowych przecinających iracką przestrzeń powietrzną.

Źródła donoszą, że Chińczycy będą wysyłali do Syrii eskadrę J-15 Flying Shark, niektóre do startów z pokładu lotniskowca, a reszta będzie stacjonowała w rosyjskiej bazie lotniczej w pobliżu Latakii. Chińczycy będą również wdrażać śmigłowce Z-18F do zwalczania okrętów podwodnych i śmigłowce wczesnego ostrzegania Z-18J. Ponadto Pekin wyśle co najmniej 1000 żołnierzy marines do walki u boku swoich odpowiedników z Rosji i Iranu walczących z grupami terrorystycznymi, w tym z ISIL.

Źródła antyterrorystyczne wskazały, że tak jak rosyjscy żołnierze zostaną pouczeni by likwidować rebeliantów rekrutowanych z Czeczenii i Kaukazu, podobnie chińskie siły będą szukać i niszczyć bojowników ujgurskich z północnej, głównie muzułmańskiej chińskiej prowincji Xinjiang. Podobnie, jak Putin nie ma ochoty widzieć czeczeńskich bojowników z powrotem w Rosji, tak też prezydent Chin Xi chce zapobiec powrotowi do domu Ujgurów z syryjskich pól bitew.

 

Mówiąc szczerze dobrze sie stało ,że Putin podjął się tego kroku i zamierza ukrócić zapędy tych wszystkich najemników wysyłanych przez zachód do walki i rozlewowi krwi na bliskim wschodzie .  Rosja postanowiła bronić swoich aktywów w sposób czynny i nie dziwi mnie wejście w koalicję z Chińczykami bo i oni mają tam swoje aktywa . Chiny ..?  Chiny również są konsumentami ropy naftowej z tych obszarów i mało kto wie ,że tak jest – najwyraźniej widać po sposobie pisania newsów ..? Dla tych wszystkich wyrafinowanych pismaków przystąpienie Chin to wynik zwyczajnych nudów  .. no tak. Pierwsze bombardowania i eliminacja punktów zapalnych przez Rosjan nie jest przypadkowe , oni zniszczyli zalążki sprzymierzeńców USA czyli mówiąc bez ogródek wycieli rebeliantów, terrorystów jak kto woli . Amerykanie tracą kontrolę nad bliskim wschodem i nalezy to powiedzieć poważnie.  

Niektórzy sie śmieją i dziwią ,że Chińczycy  przywieźli ze sobą okręty do zwalczania okrętów podwodnych twierdząc „.. co to ISIS juz mają własną flotę ?”  no i widzicie jak przyjemnie jest posłuchać idiotów … 

..to na wypadek, gdyby jakiś amerykański czy też izraelski okręt podwodny pchał się jak ten czop w dupę Syrii, a wiemy ,że żydzi lubią byc tam gdzie ich być nie powinno ,a właściwie nie powinno ich być nigdzie . 

 

   Zamieszczę raz jeszcze film z wypowiedzią wysokiej rangi przedstawiciel USA co o tym wszystkim sądzi dla rozwiania tajemnicy o co w tym wszystkim chodzi.(ahd)Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: