edgier25

WordPress – Wiadomości

NIEMCY SĄ DUMNI ZE SWOICH PROTEGOWANYCH – ARABUSY „Mają pieniądze, strajkują, biorą udział w bójkach”

Posted by edgier25 w dniu 3 października 2015


Szef MSW Niemiec Thomas de Maiziere stwierdził w wywiadzie dla ZDF, że poważny jest problem przebywania na terenie Niemiec dużej liczby imigrantów niezarejestrowanych przez władze. Może ich być nawet 290 tys. Polityk skrytykował zachowanie części azylantów.

 


To bardzo poważny problem- powiedział de Maiziere w wywiadzie dla wieczornego wydania wiadomości ZDF – drugiego programu telewizji publicznej. Jak zaznaczył, „do lata uchodźcy byli wdzięczni za to, że mogą przebywać u nas. Sami pytali, gdzie jest policja, gdzie jest federalny urząd (migracji i uchodźców, gdzie następuje rejestracja osób chcących się ubiegać o azyl – red.), prosili, by im przydzielić miejsce (w ośrodku)”.

Od tego czasu sytuacja uległa zmianie- stwierdził minister. Jak wyjaśnił, wielu uchodźców chce na własną rękę decydować, dokąd będzie skierowana.Opuszczają ośrodek, zamawiają taksówkę; mają, co jest dziwne, pieniądze, żeby przejechać kilkaset kilometrów. Strajkują, bo się im nie podoba ośrodek i nie smakuje jedzenie. Biorą udział w bójkach- skrytykował szef resortu spraw wewnętrznych.

De Maiziere podkreślił, że ten naganny sposób zachowuje się na razie mniejszość uchodźców.Musimy jednak jasno powiedzieć, że od osób, które przyjeżdżają do Niemiec, wymagamy kultury, dopasowania się. Muszą zgodzić się na miejsce, do którego te osoby kierujemy, muszą poddać się uczciwemu trybowi (rozpatrzenia wniosku o azyl) i muszą uznać nasz porządek prawny- wyjaśnił de Maiziere.

Minister przyznał, że ośrodki są przepełnione.Wiem o tym, ale tak jest i nie da się tego zmienić. Proszę o cierpliwość”- powiedział polityk CDU. Zapewnił, że władze wszystkich szczebli starają się, by warunki, w jakich przebywają azylanci, były jak najlepsze.

Z danych Urzędu ds. Migracji i Uchodźców wynika, że co najmniej 290 tys. imigrantów nie zostało jeszcze zarejestrowanych. Ponadto 275 tys. dawnych wniosków o azyl czeka, czasami od kilku lat, na rozpatrzenie.

Minister spraw zagranicznych Frank-Walter Steinmeier powiedział w czwartek w Nowym Jorku, że od początku roku do Niemiec przyjechało 600 tys. uchodźców. Wcześniejsza prognoza MSW szacowała liczbę azylantów w całym roku bieżącym na ponad 800 tys.

PAP

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: