edgier25

WordPress – Wiadomości

POPARCIE DLA KSIĘDZA Z HONOREM ! w sprawie politycznego zaangażowania ks. Jacka Międlara – Aktywnie uczestniczył on manifestacji antyISLAMSKIEJ

Posted by edgier25 w dniu 3 października 2015


Kto zatrzyma księdza? Brał udział w ksenofobicznym marszu
Wrocławska Kuria liczy na interwencję przełożonego Zgromadzenia Księży Misjonarzy w sprawie politycznego zaangażowania ks. Jacka Międlara z wrocławskiej parafii św. Anny.

Aktywnie uczestniczył on w ksenofobicznej manifestacji antyimigranckiej i przemawiał na tle flag z celtyckim krzyżem
Ks. Jacek Międlar z nacjonalistami podczas Marsz

Ks. Jacek Międlar pełni posługę w parafii św. Anny na osiedlu Oporów. Uczy też religii w pobliskiej szkole podstawowej. W ostatnią niedzielę nie tylko maszerował wraz z uczestnikami zorganizowanej przez Obóz Narodowo-Radykalny manifestacji antyimigranckiej. Krzyczano na niej: „Je… Araba”, a premier Ewie Kopacz grożono „zawiśnięciem na sznurze”. Demonstrację zakończyły wystąpienia, wśród nich również ks. Jacka.

– Będą o was mówić, że jesteście faszystami! Ja często słyszę, że jestem księdzem faszystą. Bzdura! Niech sobie gadają – zagrzewał uczestników demonstracji duchowny. – Potrzebujemy męstwa i odwagi, ale nie od Allaha i lewaków. My nie atakujemy, my bronimy się przed inwazją, przed atakiem ze Wschodu, który jest idealnie zaprogramowany.

Interwencja Kurii

Informacje o zaangażowaniu księdza zaniepokoiły wrocławską Kurię. Parafia św. Anny prowadzona jest jednak przez księży zakonników i jako taka nie podlega zwierzchnictwu metropolity wrocławskiego.

– Abp Józef Kupny czeka na reakcję bezpośredniego przełożonego Zgromadzenia Księży Misjonarzy, do których należy ksiądz Jacek. Jeśli do takiej reakcji nie dojdzie, arcybiskup będzie chciał z nim na temat zaangażowania ks. Jacka porozmawiać – usłyszeliśmy wczoraj od jednego z bliskich współpracowników metropolity wrocławskiego.

Według niego ewentualnej interwencji Kurii można spodziewać się w przyszłym tygodniu.

Sprawa w Kurii jest traktowana tym poważniej, że to właśnie abp Kupny był jednym z pierwszych polskich hierarchów, którzy wzywali do solidarności z uchodźcami i apelowali, by nie dzielić ich ze względu na wyznanie.

Młyny Pana Boga

W Zgromadzeniu Księży Misjonarzy, które ma swoją Kurię w Krakowie, nie udało nam się wczoraj uzyskać komentarza w sprawie aktywności księdza Jacka.

– Ta sprawa jest wśród duchownych znana. Tyle że młyny Pana Boga mielą w swoim tempie – usłyszeliśmy wczoraj od księdza związanego z jednym z katolickich periodyków.

Z księdzem Jackiem próbował się wczoraj skontaktować jezuita Grzegorz Kramer, którego Międlar w niewybrednych słowach krytykował na swoim blogu. Bezskutecznie.

– Zostawiłem swój numer telefonu, mam nadzieję, że oddzwoni – powiedział „Wyborczej” ks. Kramer. – Ufam też, że jego prowincjał jest konkretnym człowiekiem i sprawę uporządkuje.

Niepokój w szkole

Sprawa budzi również niepokój w szkole, w której ks. Jacek Międlar uczy katechezy. Do dyrektorki dzwonił wczoraj jeden z osiedlowych radnych zaniepokojony poglądami głoszonymi przez księdza na manifestacji.

– Od rodziców nie miałam dotychczas żadnych skarg na księdza ani sygnałów, by w jakikolwiek sposób indoktrynował dzieci. Ale będę z nim o tej sprawie rozmawiać i przyglądać się jego pracy – mówi „Wyborczej” Dorota Wójcik-Hetman, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 9 na wrocławskim Oporowie.

Burzliwa dyskusja na temat księdza rozgorzała wczoraj na forum mieszkańców osiedla. Jej uczestnicy, których dzieci uczy katechezy duchowny, wyrażała obawy, że może on prezentować swoje poglądy o imigrantach podczas lekcji religii. Inni bronili księdza i jego prawa do wypowiadania własnych sądów. Za duchownym wstawiła się również jedna z jego uczennic.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: