edgier25

WordPress – Wiadomości

MOSKWY NIE PRZEKONUJĄ ATOMOWE POSTĘPY IRANU


       Rosja przeciw sankcjom. „Niezależnie od okoliczności”

                                      DOBRA POLITYKA KRAJU = SZCZĘŚLIWY NARÓD   to taka metafora

 

Rosja jest przeciwna amerykańskim i ewentualnym unijnym sankcjom wobec Iranu, nawet jeśli Teheran forsuje wzbogacanie uranu – oznajmił rosyjski wiceminister spraw zagranicznych Siergiej Riabkow.

– Niezależnie od wszelkich okoliczności, w jakich rozpatrujemy tę kwestię – w warunkach rozszerzenia przez Irańczyków wzbogacania (uranu) czy w innych warunkach – jesteśmy przeciwni stosowaniu takich środków wobec Iranu – podkreślił Riabkow.

Jego zdaniem sankcje nie wzmacniają systemu nierozprzestrzeniania broni masowego rażenia. Po drugie, jak uważa, nie przybliżają rozwiązań, jakie mogłyby wyniknąć z negocjacji, lecz oddalają je. Wiceminister zauważył też, że wszystkie sprawy dotyczące polityki wobec Iranu powinny być „rozwiązywane wspólnie, po partnersku, a nie potajemnie”, aby „nie naruszać jedności tzw. szóstki pośredników międzynarodowych”. „Szóstka” to USA, Rosja, Chiny, Francja, Wielka Brytania i Niemcy.Rosja żałuje, ale…

W wywiadzie dla agencji ITAR-TASS zastępca ministra spraw zagranicznych Rosji przyznał, że Moskwa z zaniepokojeniem i żalem przyjęła doniesienie o rozpoczęciu wzbogacania uranu w zakładach Fordo, niemniej podkreślił, że Iran zawczasu powiadomił o tym Międzynarodową Agencję Energii Atomowej (MAEA)i że cały materiał nuklearny w tym obiekcie jest pod kontrolą agencji.

Riabkow zaapelował do Iranu i do Zachodu o unikanie działań, które mogłyby doprowadzić do zaostrzenia sytuacji w cieśninie Ormuz. – Uważamy, że Irańczycy i wszyscy członkowie społeczności międzynarodowej powinni w obecnej groźnej sytuacji unikać oświadczeń, a tym bardziej działań, które mogą prowadzić do dalszego rozkręcania spirali konfrontacji – podkreślił Riabkow.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: